راهنما
1400/12/22
بندری در استان گیلان

شهرهای شمالی کشور همیشه سرشار از طبیعتی بکر و چشم نواز و یکی از مناطقی هستند که هرساله گردشگران بسیاری در خود جای می دهد. با این حال که تمام شهرهای شمالی کشور دارای جاذبه‌های بسیاری هستند اما سفر به گیلان و دیدار از زیبایی‌هایش شور و هیجان دیگری در انسان به پا می کند. آستارا شهری که به لحاظ موقعیتی در مرزی‌ترین نقطه استان گیلان و جمهوری آذربایجان قرار دارد که در گذشته محل عبور کاروان های تجاری و بین مرزی بود. اما باتلاق ها و مرداب های بسیاری در مسیر کاروان های مرزی قرار داشت که مجبور می شدند آهسته سفر کنند به همین دلیل این منطقه نام آسته رو به معنی آهسته رفتن گرفت و با گذر زمان دستخوش تعقیرات آستارا نامیده شد. امروزه نیز  یکی ازگذرگاه‌هایی اصلی مرزی بین کشور خودمان و آذربایجان است. تقریبا باید گفت آستارا یکی از بهترین راه های زمینی بین ایران و آذربایجان محسوب می شود.

جالب است بدانید که مردم آستارا زبان رسمی‌شان فارسی نیست و به سه زبان ترکی، آذری و تالشی گفتگو می‌کنند.

آستارا پر از جاذبه‌های دیدنی است برای مثال باید به زیبایی‌های گردنه حیران در آستارا اشاره کنیم. گردنه حیران در 30 کیلومتری آستارا قرار دارد و یکی از بهترین جاذبه‌های توریستی این شهر بندری به حساب می آید.

یکی دیگر از جاذبه‌های زیبای آستارا تله‌کابین 1500 متری آن است که از آستارا به سمت اردبیل می‌رود در حقیقت این تله‌کابین یکی از بهترین جاذبه‌های دیدنی آستارا که از جنگل‌های زیبای فندق لو و طبیعتی بهشتی می‌گذرد،  که از یکی از استانداردترین تله کابین های موجود در کشور است.

بدون تردید زیباترین سواحل شمالی کشور در آستارا قرار دارد که پر از صدف‌های دریایی است و به ساحل صدف شهرت دارد.

مهم‌ترین سوغاتی این شهرستان برنج و ماهی سفید است و همچنین می‌توان از صنایع‌دستی زنان و مردان هنرمند این منطقه، حصیربافی، سبدبافی، سفالگری و قالی‌بافی نیز اشاره کرد.

منبع: ایسنا/ گردشگری آنلاین

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول