راهنما
1400/12/22
جانور عظیم الجثه اقیانوس ها

وقتی از فضا به زمین نگاه کنید زمین شبیه سنگ مرمری آبی‌ رنگ بسیار زیبا و حیرت برانگیزی دیده می‌شود زیرا می‌دانیم بیش از دو سوم کره زمین با آب پوشیده شده است که می توان گفت دنیایی دیگر در زیر این آب ها در جریان است وهنوز کسی پیدا نشده که بتواند همه‌ی رمز و راز آن را کشف کند.  وال جانوری عظیم ‌الجثه که در دسته پستانداران قرار دارد و به آن کوسه نهنگ نیز می گویند در زیر این آب ها زندگی می کند که ابهت و بزرگی آن بسیار اعجاب برانگیز به نظر می رسد که تا کنون بزرگترین جانور بر روی کره زمین شناخته شده است. بر طبق گزارشات انجام شده معلوم شده است که این جانور عظیم‌ الجثه که از نخستین پیدایشش نزدیک به 50 میلیون سال می گذرد و معمولاً تغذیه آن ها از ماهی های ریز و پلانکتون‌ها می باشد و بنا بر تحقیقات انجام گرفته مشخص شد که وال ها به انسان حمله نمی کنند.

معمولا انسان در مواجه با اقیانوس دستخوش دو نوع احساس متفاوت می‌شود یا شدیدا دلبسته آن شده و لب به تحسینش می‌گشاید و یا احساسی از ترس و سکوت پیشه می‌کند. شاید این مسئله چندان هم غیر قابل پیش بینی نباشد چرا که پدیده‌های غیر قابل باوری در این پهنه آبی رخ می‌دهند که به نظر می‌‌رسد ریشه در اموری مرموز، خارق‌العاده و عجیب دارند. در اعماق اقیانوس‌ها دنیای شگفت‌انگیز و پررمز و رازی در جریان است که دانشمندان هنوز موفق نشده‌اند به برخی مناطق آن دسترسی پیدا کنند و موجودات عجیبی که در اعماق دریاها زندگی می‌کنند را کشف کنند.

جاذبه های گردشگری در اعماق اقیانوس ها دنیای جدیدی از گردشگری و تجربه هیجان انگیزی برای تان به ارمغان خواهد آورد. به اعماق اقیانوس‌ها سفر کنید تا با بعضی از عجیب ترین موجودات اعماق اقیانوس ها آشنا شوید و در موردشان بیشتر بدانید.

منبع: بیتوته/ تاریخچه جانوران

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول