راهنما
1400/12/22
ساكن کشور شمالی ایران

در قسمت شمال ایران زمین کشوری قرار دارد که از زیباترین و بزرگترین کشورها در جهان محسوب می شود این کشور از نظر تنوع فرهنگی و وجود قومیت های گوناگون به بیش از 160 گروه متفاوت می رسد به همین دلیل لقب رنگارنگ ترین کشورها از نظر قومیتی را دارد. ایران و روسیه نزدیک به چهار قرن است که در خاک یکدیگر کنسولگری و سفارت خانه دارند .

واژه روسیه یک کلمه اصیل روسی و به معنای سرزمینی است که انسانهای روس زبان در آنجا زندگی می‌کنند. می‌توان گفت ریشه واژه روسیه کلمه روس است و این واژه در زمانهای قدیم از کلمه روس گرفته شده‌است.

 روسیه به عنوان پهناورترین کشور جهان شناخته می شود به گونه ای که با محاسبات انجام شده اختلاف زمانی غربی‌ترین منطقه تا شرقی‌ترین نقطه روسیه در حدود ۹ ساعت است به عنوان مثال کشور کانادا که به عنوان دومین کشور پهناور جهان شناخته می‌شود تنها حدود ۵۸ درصد مساحت روسیه را دارا می‌باشد.با این حال لازم به ذکر است که بیشترین مساحت روسیه را مناطق و بیابان های خالی از سکنه تشکیل می‌دهند و همچنین بیشتر مناطق کشور روسیه سردسیر هستند. به همین سبب، در روسیه(به ویژه سرزمین بزرگ سیبری)  شرایط کشاورزی به خوبی فراهم نیست اما از نظر استخراج نفت و مناطق نفت خیز بسیار غنی است و دومین صادرکننده بزرگ نفت در جهان می باشد.

 این کشور به‌عنوان یک کشور صنعتی شناخته می شود و از نظر علم، صنعت و فرهنگ کاملا خودساخته و مستقل می باشد. همچنین که کاخ ها و بناهای باشکوهش، نشان دهنده ی هنر و فرهنگی غنی در این کشور است.

شهر مسکو به عنوان پایتخت این کشور برگزیده شده و یکی از زیباترین شهرها در جهان محسوب می شود. کاخ کرمیل زیبا ترین و مشهور ترین بنا در این شهر قرار دارد.

منبع: تاریخ جهان/ ایسنا

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول