راهنما
1400/12/22
بازیگر فیلمهای عقرب و اسلحه بزرگ

کودک فقیری که باربری می‌کرد یک‌شبه معروف‌ترین ستاره دنیا شد؛ بازیگر مشهور هالیوود که زیبایی و جذابیت خیره‌کننده‌ای داشت همین زیبایی برگ برنده زندگی او شد و به چنان معروفیتی دست‌یافت که کمتر کسی است که نام او را نشنیده باشد، وی در ۸ نوامبر سال ۱۹۳۵ در سو، شهرکی کوچک در حوالی پاریس به دنیا آمد و کودکی شیرینی را تجربه نکرد او زندگی بسیار ساده و پرتنشی را سپری می‌کرد تا اینکه در سال ۱۹۵۶ از خدمت ترخیص شد و به‌عنوان باربر در بازار و سپس نیز به‌عنوان پیش خدمت در کافه‌های پاریس مشغول به کار شد و طی همین مدت با بسیاری از بازیگرانی که به کافه محل کارش رفت‌وآمد داشتند آشنا شد، یکی از همین بازیگران دوست او ژان کلود بریالی بود. خوش‌شانسی الن دلون از اینجا شروع شد که این دو دوست در سال ۱۹۵۷ تصمیم گرفتند با هم به جشنواره فیلم کن بروند. این تصمیم، زندگی آلن را برای همیشه تغییر داد، آلن یک آدم معمولی بود با یک درامد ضعیف و رو به پایین که ثابت هم نبود و هیچ‌گونه تجربه‌ بازیگری نداشت و آن شب هم با یک‌دست لباس کرایه‌ای به جشنواره رفته بود. الن فقیر داستان یک شبه به سوپراستاری معروف تبدیل شد. چهره‌ی فوق‌العاده جذاب او در آن مجلس موردتوجه همگان قرار گرفت و این برگ برنده زندگی آلن شد. بعد از آن شب استارت کار آلن زده شد و کارگردانان مختلف به سراغ او آمدند.

آلن به دلیل جذابیتی که داشت بسیاری از فیلم‌های عاشقانه نیز اول به او پیشنهاد می‌شد اما او بیشتر نقش دزد و یا آدم‌کش اجیرشده را بازی می‌کرد و دلیلش هم این بود که فقط چهره او موردتوجه قرار نگیرد.

نمونه‌ای از فیلم‌های معروف او می‌توان فیلم جنایی آفتاب داغ (آلن دلون را به شهرتی جهانی رساند و درهای حضور در محصولات سینمایی بین‌المللی را به روی او گشود)،عقرب، اسلحه بزرگ، سامورایی و شادی زندگی نام برد.

منبع: بیوگرافی هنرمندان

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول