راهنما
1400/12/28
نویسنده رمان بن هور

رمان بن هور یکی از آثار بی نقص و پر آوازه ادبی جهان به شمار می آید که بر اساس این رمان فیلم مشهوری نیز ساخته شده است. این فیلم در مدت کوتاهی چنان طوفانی به پا کرد که تمام امریکا و کم کم سالن های سینمای دیگر کشورها را نیز در برگرفت. فیلم بن هور در سال ۱۹۶۰توانست یازده جایزه اسکار را به نام خود ثبت کند. نویسنده این کتاب وکیل، ژنرال نظامی آمریکایی، سیاستمدار، دیپلمات و نویسنده اهل ایالات متحده به نام لئو والاس بود.  مضمون این کتاب نشان دهنده فضای اجتماعی پیش از پیامبری حضرت مسیح(ع)  می باشد.

لئو والاس در 10آوریل 1827 در بروکویل ایندیا چشم به جهان گشود او بسیار استعداد نقاشی داشت و عاشق نویسندگی بود همچنین او در زندگی نامه خود اعتراف کرده است که نویسندگی را به عنوان انحرافی از تحصیل در رشته حقوق آغاز کرده و با این حال که او چندین کتاب نوشته است بیشتر به خاطر رمان بن هور شناخته می شود این رمان والاس را بسیار مشهور و تبدیل به مردی  ثروتمند کرد والاس اعتبار خود را به عنوان یک نویسنده ی مشهور با نوشتن کتاب بن هور به تثبیت رساند.

او این کتاب مشهور خود را در سال ۱۸۸۰ در زمان اوقات فراغت در کرافوردسویل و حالی که به عنوان فرماندار نیومکزیکو خدمت می کرد به پایان رساند اگر هنوز موفق به دیدن فیلم یا خواندن رمان بن هور نشده اید بد نیست که خلاصه ای از آن را بخوانید:

در خلاصه داستان می خوانید که جوانی اشراف زاده و زیبا که دارای روحیه ای عدالت ستیز و جنگجو است در اورشلیم همراه با مادر و خواهرش زندگی میکند. او به دنبال یک اتفاق درگیر مشکلاتی میشود و بهترین دوستش به او خیانت می کند و مادر و خواهرش را زندانی و خودش را به عنوان برده در کشتی به دریا میفرستد. پس از گذشت چند سال وقتی در یک سفر دریایی بود گرفتار حادثه ای در اقیانوس می شوند و او جان ناخدا را نجات می دهد و ناخدا برای جبران این کار او را به عنوان پسر خوانده اش می پذیرد. بن هور در جستجوی خانواده اش است و که کینه دوستش مسلا را دل و در صدد انتقام گرفتن از آن است در این بین با انسان های شریفی آشنا میشود و با کمک آنها انتقام گذشته را از مسلا میگیرد اما نمی‌تواند مادر و خواهرش را که به بیماری جزام گرفتار شده اند، پیدا کند. تا اینکه بعد از سالها زمانی که عیسی مسیح از سوی خدا به پیامبری برگزیده می‌شود بن هور جزء یاران او قرار می‌گیرد و برای نجات فلسطین از روم تلاش می‌کند و در این میان خواهر و مادرش به دست مسیح شفا پیدا کرده و نزد بن هور باز می‌گردند. اما مردم به مسیح پشت کرده و او را به صلیب می‌کشند بن هور که بسیار متاثر و ناراحت شده همه چیز را رها کرده و به همراه خانواده اش دست از مبارزه برمی‌دارد اما هنوز امید به آزادی را در دلش نگاه داشته است.

منبع: سایت ویکی وند/ ایسنا/ زندگی نامه لئو والاس

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول