راهنما
1400/12/28
کتاب آلفونس دوده

 آلفونس دوده یکی از برجسته ترین نام های ادبیات فرانسه است که برخلاف بسیاری از نویسندگان مشهور تاریخ جهان، تحصیلات خوبی نداشت با این حال به قله های

خوبی از شهرت دست یافت او اولین رمان خود را در چهارده سالگی نوشت. بسیاری از آثار آلفونس از نمونه هایی از زندگی او الهام گرفته اند. به عنوان مثال آلفونس دوده زمانی که با مدلی به نام ماری وارد رابطه شد و مدتی را با او گذراند تاثیر بسیاری بر دو اثر برجسته اش گذاشت. یکی مجموعه اشعار او «عشاقان» بود، که تقدیم دوده به ماری بود که او بسیار دوستش داشت، دومی رمان «سافو» بود که در مورد تنش‌های روابط آنها صحبت می‌کرد. که اتفاقا مشهور ترین اثر آلفونس در سال 1880 شد.

آلفونس دوده  13 مه 1840 در یک خانواده بسیار فقیر درشهر نیم پا به دنیا گذاشت. او زندگی را با سختی و مشقت اغاز کرد و دوران کودکی افسرده ای داشت.

اما در نهایت به از یکی از بهترین رمان‌نویس، نمایشنامه‌نویس و داستان‌نویس فرانسوی تبدیل شد. نویسنده‌ای مشهور که به‌عنوان «دیکنز فرانسوی» شناخته می‌شود. . ویژگی هایی که او را در میان معاصرانش متمایز کرده است، شخصیت پردازی واقعی و معمولی او و سبک امپرسیونیستی است که خودش آن را توسعه داده است. همچنین ویژگی بارز آثار او کسانی که می شناخت یا محیطی که در آن قرار داشت را به خوبی نشان می داد.

از دیگر آثار برجسته او می توان: نامه‌های آسیای من، آرنوین، همسران هنرمند، فرومون کوچکتر و ریسله بزرگتر، ماجراهای عجیب و غریب تارتارن دو تاراسکون، بندرگاه تاراسکون و قصه‌های دوشنبه نام برد.

اگرچه او در دهه پایانی قرن نوزدهم درگذشت، نام او همچنان در میان شهروندان فرانسه محبوب است. بسیاری از مؤسسات آموزشی در فرانسه به نام این نویسنده مشهور نامگذاری شده اند.

منبع: https://www.thefamouspeople.com // https://www.findbiographies.com/ /آثار آلفونس دوده

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول