راهنما
1400/12/28
فیلمی با بازی شون کانری

شون کانری معروف ترین بازیگر اسکاتلند در فقیرانه‌ترین حالت ممکن زندگی خود را آغاز کرد اما به ستاره بین‌المللی سینما تبدیل شد، او شهرت جهانی خود را در سن 32

سالگی با بازی در نقش یک مأمور مخفی پیچیده جیمزباند به دست آورد و نقش جیمزباند را در هفت فیلم مختلف بازی کرد ولی موفق‌ترین آنها تندربال نام داشت که به طرز باورنکردنی به درآمد 141.2 میلیون دلاری رسید که نه‌تنها از هر یک از فیلم‌های قبلی‌اش، بلکه از پنج فیلم باند که پس از آن به دست آمد، بیشتر بود و به موفق‌ترین فیلم از نظر مالی تبدیل شد.

 توماس شان کانری 25 اوت 1930 در ادینبورگ اسکاتلند زندگی خود را در فقیرانه ترین و فروتن‌ترین محیط آغاز کرد. در طول جنگ جهانی دوم، زمانی که 13 سال داشت، برای کمک به خرج خانواده‌اش، مدرسه را رها کرد. پس از یک دوره سه ساله در نیروی دریایی سلطنتی و یک سری مشاغل عجیب‌وغریب، او شروع به تمرین بدنسازی کرد و مدلی برای هنرمندان دانشجو و کاتالوگ‌های مد مردانه شد و بعد از مدتی که بین بازیگر فوتبالیستی مردد بود، بازیگری را انتخاب نموند و این نقطه عطفی برای زندگی کانری شد. کانری اولین فیلم خود را در فیلم (یاس بنفش در بهار) به انجام رساند.

کانری که به‌خاطر ظاهر زیبا و انبوهی از کاریزمای خود شناخته می‌شود، بیش از 40 سال را به‌عنوان یکی از مشهورترین مردان برجسته جهان روی پرده سینما گذراند. او به‌عنوان یکی از بهترین بازیگران برای ایفای نقش ابر جاسوس ایان فلمینگ، مأمور 007 شناخته می‌شد، اما این بازیگر در فیلم‌هایی مشهور دیگری مانند باد و شیر، مردی که پادشاه می‌شود، شکار اکتبر سرخ، غیرقابل‌لمس، رابین و ماریان، ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی و ... ایفای نقش کرده است.

در نهایت شون کانری در سن 90 سالگی زندگی پر از فراز و نشیب خود را ترک و دیده بر جهان فروبست.

منبع: https://www.biography.com/

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول