راهنما
1400/12/28
شهر صنعتی آلمان

کشور آلمان پس از فراز و نشیب‌هایی که پشت سر گذاشت امروزه به عنوان قوی‌ترین ها در صنعت و اقتصاد جهان شناخته می‌شود که بیش از 40 % نیروی کار در آلمان در بخش تولیدات مشغول به کار هستند از اتومبیل گرفته تا الکترونیک پیشرفته، لوازم شیمیایی، لوازم رفاهی، لباس ورزشی و غیره محصولاتی هستند که در این کشور تولید و می‌شود. المان از لحاظ تولید کالاهای فوق‌العاده با کیفت و اطمینان سرآمد جهان است. منطقه‌ای وسیع و بسیار صنعتی در غرب آلمان به نام رور واقع شده است.

اگرچه سکونت در این منطقه به دوره پارینه‌سنگی و استخراج زغال‌سنگ در قبل از قرون‌وسطی برمی‌گردد، بااین‌حال رور زمانی مورد اهمیت صنعتی واقع شد که در اوایل قرن 19 شرکت‌های کروپ و تیسن فعالیت صنعتی خود را با استخراج معادن زغال‌سنگ و تولید فولاد در مقیاس بزرگ آغاز کردند که چیزی حدود سیصد معدن زغال‌سنگ و هزاران کارگر هم‌زمان باهم مشغول به کار بودند اما با گذشت زمان و بالا رفتن هزینه کارگران همچنین پیدا شدن جایگزین‌های ارزان‌تر و کم شدن مواد خام همه و همه باعث شد که این منطق با آن همه دوده سیاه و صنایع و ابزار سنگین آلوده جای خود را به هوای پاک و منطقه توریستی با آثار هنری فراوان بدهد و تنها چیزی که باقی مانده، کارخانه‌های متروکه، مته‌های معدنی، ضایعات و هالده( تپه های دست ساز که مواد باطله معدنی هستند) است. بیشتر هالده‌ها به طور طبیعی بازیافت و تجزیه و به مراکز تفریحی تبدیل شدند که جالب ترین آن سازة ببر و لاک‌پشت (هاینریش - هیلدبراند - هایت) نام دارد که یک ترن هوایی بسیار زیبا و درهم‌پیچیده پیاده‌رو است که 45 متر ارتفاع و 249 پله دارد.

لازم به ذکر است که امروزه آلمان بعد از آمریکا و ژاپن سومین کشور قدرتمند جهان محسوب می‌شود که صنعت‌کار بسیار قوی دارد و هرساله تعداد زیادی مهاجر به‌عنوان نیروی کاری به کشور مهاجرت می‌کنند.

منبع:  https ://www.britannica.com/place /Ruhr /کجارو

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول