راهنما
1400/12/28
کشور عربی

کشوری زیبا و پر آوازه در عین حال بسیار کوچک که گاهی از یک استان در کشورهای همسایه اش هم کوچکتر است این کشور در غرب آسیا و با عربستان و عراق همسایه و مرز خاکی و با ایران از طریق دریای خلیج فارس دارای مرزی آبی است. بله این کشور کویت نام دارد کشوری بسیار مرفه که با ارزش ترین پول جهان را دارد و  این ارزش را از طریق صادرات نفتی که به بازار جهانی می دهد بدست آورده است. کویت به کشور بدون مالیات معروف است.

نکته بسیار جالب و بانمک این کشور پایتخت آن است که نامش مانند نام کشورش کویت است. شهر کویت بزرگ‌ترین شهر کشور کویت است. این کشور شامل پنج استان می‌باشد که عبارت‌اند از: استان مرکزی (العاصمه)، استان الحولی، استان الاحمدی، استان الجهراء و استان الفروانیه.

دین و مذهب مردم کویت اکثراً اسلام است که تقریباً هفتاد درصد آنها سنی و سی درصد شیعه هستند.

همچنین این کشور برخلاف کشورهای عربی که پوشش مرسوم آنها لباس‌هایی بلند و گشاد است که دست‌ها و پاهایشان را می‌پوشانند در این کشور دیده نمی‌شود و سبک خاصی دیده نمی‌شود که علتش را تعداد مهاجران زیاد این کشور می‌دانند.

زبان و نوشتار اصلی و رسمی این کشور عربی است اما به دلیل تعداد قابل توجه مهاجران انگلیسی و آمریکایی که در این کشور زندگی می کنند زبان انگلیسی هم به عنوان زبان دوم کویت بسیار حائز اهمیت شده است.

از جاذبه های بسیار زیبای این کشور می‌توان قصر و کاخ سیف کویت، مسجد جامع کویت، موزه رجب طارق کویت، جزیره سبز، موزه ملی کویت، برج‌های کویت را که در معماری و طراحی سرآمد برج‌های جهان است که در کنار سواحل زیبای نیلگون خلیج فارس سه برج نازک و بلند بالا در کنار یکدیگر ایستاده‌اند، نام برد.

منبع: نگاهی به کشور کویت/ همشهری آنلاین

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول