راهنما
1400/12/28
پایتخت کشور بحرین

بحرین، نامی به معنای «دو دریا» مجمع‌الجزایری در خاورمیانه است که در خلیج فارس قرار دارد. بحرین یک کشور عربی است که اساساً از حدود 30 جزیره تشکیل شده است. منامه پایتخت بحرین، کوچکترین شهر در میان کشورهای عربی و در عین حال یکی از قدرتمندترین و ثروتمندترین شهرها نه تنها از نظر نفت، بلکه از نظر فرهنگی است.

این شهر ترکیبی جالب از فرهنگ‌های عربی و ایرانی را ارائه می‌کند که تاریخ و شیوه زندگی مردم بومی آن را شکل داده است. اقتصاد پر رونق بحرین تنها متکی به نفت نیست، بلکه در بخش هایی مانند آموزش و گردشگری بسیار فعال است و در حال تبدیل شدن به یکی از قطب های آموزشی و گردشگری دنیا است و آن را به وضوح به یکی از مقاصد مورد علاقه دانشجویان و گردشگران در کشورهای حاشیه خلیج فارس تبدیل کرده است.

همچنین منامه به عنوان یک مرکز مالی و ارتباطی بزرگ جهان به شمار می رود که همین امر بحرین را به یکی از سریع‌ترین اقتصادهای در حال رشد در جهان عرب تبدیل کرده است. مرکز تجارت جهانی بحرین اولین آسمان خراش در جهان است که توربین های بادی را در طراحی خود ادغام کرده است که قطر هر توربین 29 متر و ظرفیت آن 675 کیلووات تولید نیروی بادی است و این آسمان خراش را منحصر به فرد کرده است.

از ویژگی های دیگر این شهر  مجلل می توان به هتل‌های مجلل عالی، رستوران‌های لذیذ و سنتی باورنکردنی، نمایش‌ها، تئاترها، مراکز خرید و موارد دیگر اشاره کرد.  از نظر فرهنگ و سیاست بحرین یک کشور لیبرال است، اما اکثر مردم محلی آن محافظه کار هستند. با وجود اینکه در زندگی روزمره میزان تساهل مذهبی وجود دارد،  اما مهم است که آداب و رسوم محلی و مذهبی نادیده گرفته نشود و به آن احترام گذاشته شود همچنین از خارجی‌ها، به‌ویژه زنان غربی، انتظار می‌رود که در انظار عمومی لباس متواضعانه و مناسب عرف و فرهنگ این کشور بپوشند.

شاید به نظر برسد که زندگی در بحرین گران قیمت تمام شود اما جالب است بدانید به طور متوسط هزینه زندگی در بحرین 16.9 درصد کمتر از ایالات متحده است. علاوه بر این، اجاره بها در بحرین 22.68 درصد کمتر از ایالات متحده است. اگرچه هزینه زندگی دائما در حال افزایش است، اما همچنان نسبت به شهرهای همسایه مانند دبی و ابوظبی کمتر است. مهاجرانی که قصد پس انداز بیشتر را دارند اغلب بین دوبی و منامه این دو حریف قدر در ارائه خدمات، منامه را انتخاب می کنند. اما خیلی ها برای داشتن تجربه ای منحصر به فرد از هر چیزی دوبی را مقصد نهایی خود برای سکونتشان انتخاب می کنند.

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول