راهنما
1400/12/29
چشم چرانی

امروزه شاهد اتفاقات زیادی در سراسر جهان هستیم که انواع اقسام آزارهای جنسی را شامل می شود که اغلب آنان گریبان گیر زنان جهانند تا مردان. آزارهای جنسی سالانه افراد زیادی را به کام مرگ یا افسردگی های شدید می کشاند و قربانیان این آزارها را به طور کامل از زندگیشان ناامید و مایوس می سازد. یکی از آزار های جنسی شایع در بین مردم جهان نظر بازی یا چشم چرانیست. بعضی وقت ها نگاه سنگین و غیر قابل تحمل فردی بر دیگری آنقدر سایه می افکند که آن فرد دوست دارد هر چه زود تر محیط را ترک کند و از شر آن چشمان گرد و از حدقه درآمده و هیز خلاص شود. انرژی های منفی که از درگاه چشمان فرد نظر باز و چشم چران به  سمت کسی می رود آنقدر زیاد است که دیگران هم این سنگینی نگاه را تاب نمی آوردند و سعی می کنند خود را خلاص کنند از دست این بشر دو پای هیز و بد نگاه. شاید بد نیست بگوییم با آمدن زرق و برق و مدرنیت به خانه ها راه برای چشم چرانی فراهم تر و باز تر گشته و افراد بسیاری از نیات آدم ها سو استفاده کرده و در حال رواج این کار شنیع و ساده

انگارانه ساختن آن هستند.

ما در حال حرکت از یک فرهنگ پاپ به یک فرهنگ پیپ هستیم. در فرهنگ پاپ، ما تلویزیون را روشن می‌کنیم و تماشا می‌کنیم که سلبریتی‌هایمان با اجراهایشان ما را سرگرم می‌کنند. در فرهنگ نگاه، ما کامپیوتر را روشن می کنیم، در زندگی مردم در وبلاگ ها، فیس بوک و یوتیوب حرکت می کنیم. به جای اینکه سرگرمی خود را از اجراهای دارای سناریو و فیلم نامه ای دریافت کنیم، سرگرمی خود را از نگاه کردن بدون فیلمنامه و ظاهراً خود به خود به زندگی دیگران می گیریم. این سرگرمی می تواند رصد کردن زندگی دوستان و خانواده در پلتفرم های آنلاین باشد یا به همان اندازه احتمال دارد افرادی باشند که هرگز در سرتاسر جهان ندیده ایم اما به راحتی زندگیشان در معرض دید ما قرار دارد و ما با آنها ارتباط برقرار می‌کنیم. با کوچک و کوچک تر شدن دنیای ارتباطاتمان علاوه بر استفاده درست و بهره گیری از مزایای آن، انسان های مریض از این شرایط برای رفع نیاز ها و خواسته های نامربوطشان بهره می گیرند و این کار را برای بقیه سخت می‌کند.

یکی از مشکلاتی که این شبکه های آنلاین اجتماعی با خود به همراه می آورند که معمولا اثرات به شدت مخربی بر جامعه می گذارد، انتشار عکس های فرزندان کوچک و تازه به دنیا آمده و روند رشد آن هاست.

 تا کنون گزارشات بسیاری از دزدین بچه ها و تجاوزات وحشتناک به کودکان نشر داده شده است. زیرا پدر و مادر از همه جا بیخبر با انتشار عکس های کودکان ونوزادانشان نمی‌دانند افراد مریضی در سراسر دنیا وجود دارند که به فرزندان آن‌ها به چشمان دیگری می‌نگرند و کافیست یکی از این افراد مریض یک پست همراه با لوکیشن و آدرسی که فرد همراه با کودک خود در آنجاست را ببیند و بخواند. به سادگی محل اقامت آن کودک را یافته و ممکن است دست به جنایات بد و قابل وصفی بزند. بهتر است در استفاده از این پلتفرم ها محتاط باشیم و با دقت بسیار دست به انتشار عکس ها و فیلم های خصوصی از خود و خانواده مان بکنیم تا روند این اتفاقات دلخراش و ناگوار را بسیار کاهش دهیم در غیر اینصورت بدون شک زمينه ساز افکار خطرناک و دردهای روحی و روانی خواهد شد.

احادیثی از پیامبر اسلام، هم در توصیه نظربازی نقل شده‌است. اگر نظر به خوبرویان از روی عبرت باشد عبادت است اما کسی که از روی شهوت می‌نگرد برای او چهل هزار گناه نوشته می‌شود.

منبع: نظر بازیhttps://fa.wikipedia.org/

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول