راهنما
1400/12/29
زبان محلی اهالی آندورا

اروپا از چندین کشور‌ کوچک، نظیر لوکزامبورگ، موناکو، آندورا، سن مارینو  تشکیل شده‌است. این مناطق به قدری کوچک اند که در نقشه‌ی جهان دیده نمی‌شوند و در

نقشه‌ی اروپا نیز به اندازه‌ی شهرهای کوچک، به نمایش در می‌آیند. یکی از آنها کشور کوچک و مستقلی با نام رسمی شاهزاده‌نشین آندورا است که در کوه‌های پیرنه بین دو کشور فرانسه و اسپانیا قرار دارد. پایتخت آن آندورا لاولا است زبان مردم آندورا کاتالان است البته زبان‌های اسپانیایی و فرانسه هم رایج است. این زبان همچنین زبان تاریخی و سنتی این کشور است که توسط دولت ، تلویزیون ، رادیو و سایر رسانه های ملی مورد استفاده قرار می گیرد و زبان اصلی همه مردم ساکن در قلمرو ملیت آندورایی ا که 33٪ کل جمعیت را تشکیل
می دهد می باشد. اسپانیایی بعد از کاتالان مهمترین زبان در آندورا است. واحد پول آندورا، یورو است. دره‌های آندورا هزاران سال است که مسکونی است. وسایلی چون جواهرات و سفالینه‌‌هایی که در این منطقه پیدا شده‌اند مربوط به دوران سنگی هستند و ساکنان اصلی این منطقه از شمال اسپانیا بودند. آندورا یا سرزمین‌ دره‌ها، با در اختیار داشتن چشم‌انداز‌ها و مناظر چشم‌نوازی از رشته‌کوه های پیرنه، رودخانه‌های زیبا، مراکز خرید گوناگون، چشمه‌های آب گرم، غذاهای لذیذ، مجموعه‌ی عظیمی از جاذبه های گردشگری مانند موزه‌ها، کلیسا‌ها، گالری‌ها و بناهای تاریخی و فعالیت‌های تفریحی مقصد بی‌نظیری برای سفرهای تفریحی و تجاری است. 

 حقایقی راجع به آندورا

 برخی ها معتقدند که آندورا به نسبت همسایان خود بسیار ثروتمند تر است و این تنها به این دلیل است که آندورا دارای اقتصاد توسعه یافته و بازار آزاد است و درآمد سرانه آن بالاتر از میانگین اروپا و بالاتر از سطح همسایگان خود، اسپانیا و فرانسه است. این کشور یک زیرساخت پیچیده از جمله یک شبکه میکرو فیبر نوری بی نظیر برای کل کشور ایجاد کرده است. و روز به روز رفاه مردمش را افزایش می دهد.

از نظر امنیت آندورا باید گفت که به طور کلی، این کشور بسیار امن است و بازدیدهای توریستی در اکثر موارد امن هستند. اما یکی از بزرگترین مشکلات جرم و جنایت در آندورا، قاچاق مواد غیرقانونی است. این بیشتر در مرز آندورا/اسپانیا وجود دارد که خود ممکن است مشکل ساز باشد.

از لحاظ زیبایی آندورا در ارتفاعات کوه‌های پیرنه شرقی بین فرانسه و اسپانیا واقع شده است، کشور کوچکی است که دارای مناظر کوهستانی دوست‌داشتنی است که اغلب در برنامه‌های سفر نادیده گرفته می‌شود. برای اکثر بازدیدکنندگان، جاذبه اصلی آندورا لاول، پایتخت است اما مناظر سر سبز بسیاری دارد که از دید توریست ها در امان مانده.

منبع: https://fa.hrvwiki.net/wiki/Languages_of_Andorra

https://www.seattletimes.com/

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول