راهنما
1400/12/29
کودک تازه بدنیا آمده

بچه ای که تازه به دنیا میاد کلی دردسر داره؛ از همون اول مشکلات کوچیک و بزرگ شروع می شن، انتخاب اسم، انتخاب لباس، انتخاب سیسمونی، انتخاب اسباب بازی و و و. ولی در کنار همه اینا اون شیرینی خاصی که داره باعث می شه تمام مشکلات نادیده گرفته بشن و به چشم نیاد. نوزاد می تونه شیرینی بخش زندگی مشترک باشه و لذت عجیبی رو هدیه بیاره.

نوزادی که به دنیا میاد برای ارتباط برقرار کردن با شما تنها راهی که بلده گریه کردن هستش! بعضیا می گن توی دوران نوزادی ( که فقط به ماه اول زندگی کودک گفته می شه ) حتی برای ابراز شادی هم گریه می کنه و رو مخ والدین میره!

از لحاظ علمی به کودکی که شیرخواره هستش و 28 روز اول زندگیش رو سپری می کنه نوزاد می گن، پس برای همین نباید تا 1 سالگی بهش بگیم نوزاد! همون اولش نوزاده فقط 😊 چیزی که والدین خیلی نگران اون هستن و از اهمیت بالایی برخورداره رشد و بزرگ شدن کودک مخصوصا توی سن شیرخوارگی هستش؛ علاوه بر رشد توی این مرحله از زندگی نوزاد یاد میگیره چطوری خودش رو با شرایط زندگی خارج از رحم وفق بده.

 حتما شما هم شنیدید که تا نوزاد گریه کرد سریع نرید بهش برسید و بذارید یکم گریه کنه! این مطلب کاملا درسته! چون اگه به محض گریه و لجبازی نوزاد بخواید اونو ساکت کنید، شیر بهش بدید یا رو پاتون براش لالایی بخونید کاملا یه بچه لوس و مامانی بار میاد و یاد میگیره توی آینده هم هر چی خواست گریه کنه، اینقدر گریه کنه تا بالاخره براش فراهم کنید!

یادتون باشه تربیت نوزاد از همون روز اول دنیا اومدنش شروع می شه و فکر نکنید باید تا وقتی به اصطلاح حرفای شما رو حالیش می شه صبر کنید! نوزاد از روز اول تولد به تمام حرکات و رفتار و حرفای شما واکنش نشون می ده و روش تاثیر می ذاره.

 الان که شرایط فرزند آوری با این وضع قیمت و کار و اینجور چیزا واقعا سخت و طاقت فرسا شده، ولی امیدوارم توی زندگی شما حداقل یه نوزاد باشه که شیرینی نگهداریش رو چشیده باشید؛ اگر هم فرزندی به دنیا آوردید چک آپ منظم و تقویتی هاش رو نادیده نگیریدا! حتما حسابی بهش برسید تا توی آینده یه فرزند سالم و کامل و باهوش رو تحویل جامعه بدید.

در کنار تمام این موارد حتما در نظر داشته باشید که نیاز های اساسی نوزاد جزو اون مورد که گفتم هر چی شد سراغش نرید نمیشه! مثلا اگه واسه غذا داشت گریه می کرد قاعدتا باید غذا بدید و این مورد شامل نادیده گرفتن نمیشه! ( فکر نکنید بدآموزی دارم براتون 😊 )

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول