راهنما
1401/01/01
پرنده ای به نام کلنگ

از بین حیوونای دنیا اسم کدوما واستون عجیبه؟ تور راز بقا یه حیوونایی رو من دیدم که نمی دونم چرا به این اسم صداشون می کردن! یکی بود اسمش تنبل بود (حالا این منطقیه چرا اسمشو تنبل گذاشتن، چون از 24 ساعت روز، 21 ساعت رو می خوابه! چقدر باهاش همزاد پنداری می کنم 😊 )، یه پرنده ای هم بود اسمش کلنگ بود! البته بهش باتر هم می گن ولی خب چرا کلنگ آخه؟ 😅

این پرنده علاوه بر کلنگ و باتر، یه اسم دیگه هم داره که درنا هستش ( داداشمون پر از اسمه! ) و اسم رسته اونا هم کلنگ سانانه 🤣 این کلنگا پرنده هایی هستن که پاهای خیلی دراز، گردن خیلی دراز، بال خیلی دراز و کلا همه جیز درازی دارن! منقارشونم خیلی کلفت و بلنده و یجورایی شبیه لک لک هستن.

یه مورد خیلی باحال توی این پرنده ها اینه که اونا رو سمبل وفاداری می دونن و دلیلش هم خیلی قشنگه! وقتی یه کلنگ مذکر و یه مونث با هم جفت می شن ( به قول خودمون ازدواج می کنن ) تا آخر عمر باهام می مونن؛ حتی اگه یکی از اونا بمیره یا به دام شکارچی ها بیفته، جفت دیگش هیچوقت با کلنگ دیگه ای نمیره و یا تا آخر عمرش یا تو تنهایی می مونه و میمیره یا اونم به دست شکارچی ها میفته ( یاد بگیرید واقعا! )

 باتر ها تو جهان به رقص و بازی هم معروفن و وقتی میخوان جفت پیدا کنن با صدای زیبای خودشون حسشون رو منتقل می کنن، همزمان هم شروع می کنن به دویدن و رقصیدن. این نژاد معمولا تا 3-4 سالگی تخم نمی ذاره؛ بعد از این مدت هم جفت مونث سالی 2 تا تخم می ذاره که البته فقط یکیش به دنیا میاد. این روند تا سن 23 سالگی کلنگ ادامه داره میشه ( واقعا نمی دونم چجوری اینا رو فهمیدن! ولی خیلی باحاله )

مورد بعدی که این پرنده رو خیلی جالب می کنه اینه که وقتی تخم گذاشته می شه باتر نر و ماده به ترتیب و نوبتی روی تخم می خوابن تا بعد از 29 روز به دنیا بیاد! ( حالا اگه ایران بود به باتر نر می گفتن زن ذلیل 😒 ). متاسفانه نسل این پرنده کم هستش و شکارچیا هم نامردی رو به آخر رسوندن و چون می بینن که در حال انقراضن بیشتر شکار می کنن که گرون تر بفروشن! جدای از شکار با تفنگ، یه روش دیگه برای شکارشون هست اینه که مواد بیهوشی به خوردشون می دن تا بتونن اونا رو زنده بفروشن ( خیلی دنیای کثیفیه  )

 (این پرنده یکی از باهوش ترین و زیبا ترین پرنده های دنیا هستش که فکر کنم اخلاق و رفتارش باید الگو خیلی از آدما قرار بگیره؛ بعضی حیوونا هستن که ما آدم ها، آدم ترن!

 منبع: http://www.besoshafiullah.blogfa.com

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول