راهنما
1401/01/02
کشور آتا ترک

کشور همسایه و به اصطلاح دوست! ترکیه! کشوری که سالیان سال است که زندگی مردم و اقتصادش بر پایه صنعت گردشگری بنا نهاده شده است و مردمش از طریق ارائه خدمات به توریست ها زندگی خود را می گذرانند. با توجه به این موضوع ، دولت این کشور تلاش بسیاری برای تامین رفاه و امنیت گردشگران می کند و سعی دارد تا از طریق ارائه بهترین خدمات تفریحی، گردشگران زیادی را جذب کشور خود کند. این کشور از هر لحاظ برای گردشگران و توریست ها فول آپشن است! به دلیل موقعیت جغرافیایی و غنای تاریخی، می توان گفت که این کشور دارای جذابیات های طبیعی و تاریخی است و در سرتاسر این کشور می توانید اماکن تاریخی زیبا و جذابی را مشاهده کنید. اگر به دنبال مُد روز هستید و خرید کردن برای تان" از نون شب واجب تر است" ، حتما گشت و گذار در بازار های استانبول و وان می تواند برای شما بسیار سرگرم کننده باشد. استراحت و گذراندن تعطیلات در ساحل مدیترانه، هوای مطبوع، غذاها و نوشیدنی های عالی و.... باعث شده است که گردشگران زیادی در تعطیلات به این کشور سفر کنند.

ایرانی ها نیز علاقه خاصی به این کشور دارند! در خیابان های ایران به خصوص بازار تهران که بروید، مردم یا شلوار جین ترک پوشیده اند یا می خواهند لباس ترک بخرند! هزاران بار فروشنده را قسم می دهند که این لباس ترک است یا نه! که آخر خود شلوار جین می گوید به جان پنبه ام! که ترکم! تا دست اخر مشتری دست از سر فروشنده بردارد و لباس را بخرد. اما تنها بحث مردم ایران و ترکیه لباس نیست. استوری! پست! پروفایل! این ها حتی در این چند سال گذشته از لباس هم مهمتر شده اند. قدیم ها ایرانی ها میرفتند ترکیه تا لباس بخرند و برایشان ارزان تر بیوفتد! اما اگر الان به ترکیه بروند و عکس بگیرند و خدای ناکرده گوشی شان را دزد بزند، انگار که ترکیه نرفته اند. اصلا ترکیه است و استوری و لوکیشن! خیلی ها به این کشور می روند تا استوری بگیرند، لباس بخرند و در استوری شان لوکیشن بگذارند!

 اما از همه این ها گذشته، کشور ترکیه واقعا کشور زیبا و دیدنی است و با توجه به اشتراکات فرهنگی و اجتماعی و تا حدودی شباهت زبانی آذری های ایران و ترک ها، باعث شده است که این کشور سالانه مقصد بسیاری از ایرانیان باشد. امیدواریم که شما از خواندن این متن لذت کافی را برده باشید و شما هم روزی بر روی شن های ساحل مدیترانه ای در حالی که موهیتو را نوش جان می کنید، استوری بگیرید و نظرسنجی بگذارید که " برگردیم یا زوده؟"، در حالی که حتی برگشت تان هم با خودتان نیست و تور لیدر خواه و ناخواه دو سه روز دیگه برتون می گردونه به دامان پر مهر وطن!

 منبع : متن تولیدی

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول