راهنما
1401/01/02
اثری از نویسنده فرانسوی به همراه نام او و خالق کتاب چرم ساغری

در طول تاریخ بسیاری کتاب ها نوشته شدن که نویسنده توی اونا به شکلی عالی و خواندنی شما رو درگیر انواعی از احساسات می کنه و می تونه روی شما تاثیر زیادی بذاره؛ این کتاب ها معمولا حاوی پند و اندرزهای زیبایی هم هستن که شما رو از متن یکنواخت و ساده کتاب های امروزی رها می کنه. کتاب بابا گوریو که اثری هست از انوره دو بالزاک فرانسوی رو باید جزو همین کتاب ها به حساب آورد.

توی این کتاب که یکی از با ارزش ترین کتاب های نویسنده هست، شما می تونید با مفهوم عمیق مهر و محبت پدری و حماسه پدر بودن آشنا بشید. رابطه ای که بین پدر و بچه وجود داره جزو درون مایه های اصلی بیشتر کتاب های بالزاک هست ولی توی این کتاب به اوج خودش رسیده.

 جالبه بدونید شروع نوشتن این کتاب 3 ماه قبل از این بود که خود بالزاک پدر بشه و از همون اولش می دونست این نوشته چقدر می تونه با ارزش باشه. اگه طرفدار این نویسنده باشید می دونید که انوره در کل حدود 90 رمان و داستان کوتاه نوشته و به مجموعه اونا اسم «کمدی انسانی» رو داده؛ از بین این کتاب ها میشه کتاب بابا گوریو رو پدر این مجموعه داستان ها خطاب کرد!

داستان کتاب راجب پیرمردی هست که صاحب 2 دختره و اونا رو از همه چیز بیشتر دوست داره؛ پیرمرد داستان که گوریو نام داره بین مردم خیلی ارزشمند و با عزت و احترام هستش و تقریبا همه ثروت خودش رو صرف دختراش کرده که خوشبخت بشن. بابا گوریو برای اینکه دختراش راحت باشن و کمبودی رو احساس نکنن حاضره هر کاری بکنه، حتی توسط داماد هاش تحقیر بشه، گرسنگی بکشه یا هر چیز دیگه ای!

 انوره بالزاک توی این داستان توصیف های زیبایی رو به نمایش گذاشته که شما رو کاملا می بره توی حس و حال داستان و می تونید خودتون رو اونجا تصور کنید. کلماتی که به کار برده کاملا به جا هستن و نمیشه هیچ ایرادی به متنش گرفت! پایان کتاب رو هم با احساسات زیبایی تزئین کرده که شما رو به وجد میاره.

اگر دنبال یه کتاب فوق العاده زیبا هستید، شک نکنید که بابا گوریو برای شما نوشته شده! این کتاب رو باید جزو بهترین نوشته های تاریخ ادبی به حساب آورد که با فراز و فرود های زیبای خودش و خلق احساسات، حسی رو توی شما زنده می کنه، حس عاشقی، حس محبت، حس دلتنگی! حتی اگر زن باشید و تجربه ای از پدر بودن تو تخیلات شما نباشه، این کتاب شما رو وارد مفاهیم عمیق عشق پدری می کنه.

 منبع: https://kafebook.ir

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول