راهنما
1401/01/02
دریاچه سوئیس

ژنو نام بزرگترین دریاچه اورپای غربی است که به عنوان زیباترین نقطه اتصال میان دو کشور سوئیس و فرانسه قرارگرفته و از دیرباز دریچه ارتباط فرهنگ و تمدن شهرهای ژنو، لوزان، مونترو و ووه بوده است.

این دریاچه که به فرانسوی لمان ""Lac Léman نامیده می شود در شهر ویوی (Vevey) بین لوزان و مونترو قرار دارد و مانند یک آینه بزرگ هلالی منعکس کننده تصویری از آبهای عمیق و آبی در برخی نقاط مواج و در برخی دیگر آرام است که در احاطه کوه های آلپ قرار گرفته است و یکی از رموز قراره گرفته در دل این رشته کوه پر زمز و راز است.

ذوب شدن یخ ها و یخچال های رشته کوه های آلپ و روانه شدن رودهای باریک از سمت قله های این کوه ها و پیوستن آنها به یکدیگر باعث شکل گیری دریاچه صاف و زلال لمان در کشور سوییس گشته است. یک ضرب المثل محلی در باره این دریاچه وجود دارد: "شما می توانید تمام سوئیس را در سواحل این دریاچه پیدا کنید." و این بهترین توصیف برای این دریاچه است.

قله های پوشیده از برف کوه های آلپ و تاکستان های مجلل، منظره درخشان چراغ های روشن در شب روستاها و شهرهای دور دریاچه، و تصویر قرار گرفتن ساختمان های فوق مدرن در کنار  قلعه ها و کلیساهای جامع قرون وسطایی همه و همه موزاییک های رنگارنگیست که در پس زمینه این دریاچه آبی؛ درخشان تر از پیش به نظر میرسند؛ به طوری که در آیینه ساحل این دریاچه می توانید تاریخ و فرهنگ همه اروپا را بیابید.

دریاچه ای که در تاریخ پرافتخارش خود را سپری برای مدفون کردن مهمات جنگی جنگ جهانی دوم کرد تا امروزه نمادی از صلح و دوستی باشد. دریاچه­ ای که  از نعمت وجودش شهرهای اطرافش که روزی یک شهر کوچک برای ماهیگیران و شراب سازان بودند امروزه تبدیل بهترین شهرهای تفریحی نه تنها در سوئیس، بلکه در سراسر اروپا شده­ اند.

منبع: bogematrip.ru

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول