راهنما
1401/01/02
مثلث دریایی معروف

نقطه ای که آن را با نام مثلث شیطان یا دریای مرگ می‌شناسیم،  که یک منطقه  مرموز و خوف­ناک در ناحیه غربی اقیانوس اطلس شمالی است. منطقه‌ای که مرزهای آن هنوز مورد توافق جهانی نیست. یک مثلث مبهم که حدود آن در ساحل اقیانوس اطلس در فلوریدا، برمودا و آنتیل بزرگ مشخص می‌شود.

اتفاقات افتاده در مثلث برمودا  بسیار عجیب هستن و برطبق داستان ها در این محدوده بیش از ۵۰ کشتی و ۲۱ هواپبما هنگام ورود به آن ناپدید شده و هیچ اثری تا به امروز از آ‌ن‌ها برجای نمانده است. همه این اتفاقات و داستان ها باعث گشته تا به امروز مثلث برمودا  به عنوان یک علامت سوال بزرگ برای داشنمندان و مردم جهان باقی بماند.

مثلث برمودا، یکی از پرترافیک‌ترین بخش‌های دنیا از نظر تردد هوایی و دریایی است. روزانه اشخاص بسیار زیادی از این منطقه عبور می‌کنند و هیچ اتفاقی برایشان رخ نمی‌دهند، اما در تاریخچه راز آلود آن اتفاقاتی نظیر گم شدن پرواز شماره ۱۹ ،گم شدن کشتی یو‌اس‌اس سایکلوپ،ناپدید شدن  5 قایق‌های بادبانی در آن، ناپدید شدن هواپیماهای سلطنتی (استار تیگر و استار آریل) و هواپیمای داگلاس، ناپدید شدن فانوس دریایی ایزاک و... به وقوع پیوسته است.

تا کنون داستان و نظریات بسیار زیادی راجب این نقطه از کره زمین بیان شده است که ممکن است برخی از آن‌ها درست بوده یا برخی فقط شایعات و داستان های  تخیلی باشند، مانند دوافسانه ی تخیلی مانند وجود یک ماشین زمان بسیار غول‌پیکر در این منطقه و یا وجود موجودات فصایی در آن.

 نظریات علمی نیز هم  مبنی بر گزارش هایی از وجود گاز متان در این منطقه، وجود ابرهای شش ضلعی ،قرار گرفتن دهانه اتشفان در این منطقه و خطاهای انسانی به عنوان علل اتفاقات و حوادث این منطقه اراِئه شده است،اما در هر صورت تا به حال هیچ کدام از آنها رد یا تایید نشده است و اتفاقات  این منطقه هنوز یکی از معماهای بشر است.

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول