راهنما
1401/01/02
رود مقدس آلمان

در تاریخ  همیشه برای جستجوی تمدن ها به سراغ رودخانه ها می­روند. این مسیرهای آبی خروشان  در بستر خود رازهای بسیاری نهفته دارند: از  افسانه ها و فرهنگ های محلی گرفته تا آشپزی و شیوه زندگی مردمان آنجا. مکانی که نقش بسیار مهمی در شکل گیری داستانها، آهنگ ها و عقاید مردم در بستر خویش داشته است و در طول قرن ها، در گذر از تاریخشان مامنی برای تشکیل  امپراطوری های بزرگی، بوده اند.

در این میان راین یکی از مهم ترین و زیباترین رودخانه اروپا است. این رودخانه با شکوه با طول کل ۱۳۲۰ کیلومتر، از سوی سوئیس از طریق آلمان به هلند می رسد. در مسیر آن بناهای باشکوهی قرار دارد دارد که از مهمترین بخش های آن دره راین است.

دره راین (Mittelrheintal)  که به راین رمانتیک مشهور است در میان شهرهای بینگن و بن قرار دارد و در مسیر خود ایالت‌های نوردراین، وستفالن، راینلاند، فالتس و هسه را قطع می‌کند.

 در دل دره رودخانه راین یکی از خوش منظره ترین مسیرهای راه آهن جهان قرار گرفته است  که از کلن به ماینز می رود و امروزه  بخش های  از آن جزو میراث جهانی است.

زیباترین گستره راین از بن آغاز می شود جایی که تپه های Siebengebirge (هفت کوه) در اخنفلز Darchenfels (سنگ اژدها) را بین خود جای داده اند.

 و شهر کوبلنز Koblenz  که در کنار قلعه بزرگ اِرن برانشتاین Ehrenbreitstein در محل تلاقی راین و موسل قرار داردارد؛

بکرترین و چشم نواز ترین مناظر این دره در گلوگاه جنوب کوبلنز واقع شده است؛ جایی که راین از دل یک تنگه زیبا به طول ۶۰ کیلومتر سر بر می آورد، جایی که در آن  از قلعه های باشکوه  بارون­ها  ویرانه ای باقی مانده است.

 دره راین  که قدمتی به بلندای تاریخ آلمان دراد،در طول  تاریخ با عظمتش مکانی برای قلعه ها ، دژها ، کلیساها ، صومعه ها ، شهرها و روستاهای تاریخی ، با چشم اندازهای شگفت انگیز بوده است و تمدن ها، افسانه ها و فرهنگ های زیادی را از دیرباز در دل خود جای داده است.

منبع: پارت­ویزا

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول