راهنما
1401/01/02
شهرت سرزمین هلند

هلند را به نام کشور آسیاب‌های بادی، کانال‌ها و لاله‌ها می‌شناسیم، و مناظری که در این کشور وجود دارد از خیره‌کننده‌ترین مناظر اروپا هستند. اما فقط این نیست، معماری خاص هلند، موزه‌های بی‌شمار آن، هنر اصیل و هنرمندان مشهور آن و قلعه‌ها و مناظر شهری جذاب آمستردام و شهرهای دیگر هلند باعث می‌شوند تا این کشور چون مرواریدی درون قاره سبز بدرخشد.

اولین منظره ای که هلند و به نوعی شهر آمستردام هویت خود بصری خود را مدیون آن است کانال های آبی آن است که قدم زدن در کنار آنها یا قایق سواری روی آن آرزویی برای هر فرد در جستجوی آرامشی می­تواند باشد.

موزه‌های ملی هر شهر و یا کشور عموماً بهترین و خاص‌ترین آثار تاریخی آن منطقه را در خود جای‌داده‌اند. موزه ملی آمستردام (Rijksmuseum) که با عنوان موزه امپراتوری و یا موزه رایکس نیز شناخته می‌شود و در سال ۱۸۰۰ میلادی افتتاح شده بود نیز از این امر مستثنا نبوده و به‌عنوان بزرگ‌ترین موزه هلند و یکی از بهترین موزه‌ها در سراسر اروپا شناخته می‌شود.

حتماً می‌دانید که کشور هلند عموماً به دو چیز ساخته می‌شود: اول گل لاله، و دوم آسیاب بادی

برای نماد اول باغ گل کوکنهوف مکانی برای در ک این مفهوم است ؛ باغی با ۳۲ هکتار مساحت که هرساله حدود ۷ میلیون پیاز گل لاله از حدود ۸۰۰ گونه مختلف این گل در آن کاشته می‌شود.

و برای درک مفهوم  نماد دوم هیچ جایی بهتر از روستای کیندردیک (kinderdijk) نخواهد بود.روستای کیندردیک بخش شمالی کشور هلند و در ۱۵ کیلومتری شهر روتردام قرار دارد. این روستا به‌خودی‌خود جاذبه چندانی ندارد ولی وجود تعداد زیادی آسیاب بادی قدیمی متعلق به قرن هجدهم باعث شده است که کیندردیک برگ در سال ۱۹۹۷ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت برسد. درمجموع ۱۹ آسیاب بادی قدیمی در روستای کیندردیک قرار دارد که تاریخ ساخت آنها چیزی بین سال‌های ۱۷۲۲ و ۱۷۶۱ است.

در میان تمام کشورهای اروپایی، هلند یکی از خاص‌ترین‌ها است. در حقیقت کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که حس مثبت به این کشور نداشته باشد. شاید هلند را از این حیث بتوان خاص دانست که همه‌چیز را در نوبه خود در حد عالی دارد.

منبع: مجله گردشگری ایوار

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول