راهنما
1401/01/02
عنوانی برای کشور ایسلند

ایسلند کشوری که به عنوان سرزمین وایکینگ‌ها نیز شناخته می‌شود زیرا این کشور توسط وایکینگ های نروژی کشف شد. ایسلند کشور آتش و یخ است و با اینکه کشوری اروپایی به حساب میآید اما از خیلی از جهات با دیگر کشورها فرق دارد و دارای طبیعت و فرهنگی منحصربفرد و خاص است.

پایتخت ایسلند ریکیاویک است که در واقع  به عنوان دروازه‌ی ورود به کشوری هست که کشور یخ­های جاودان شناخته می‌شود. ایسلند به نوعی در زمستان  تصاویر فیلم نارنیا را تداعی میکند که جادوگرانش را از خواب زمستانی بیدار می‌کند.

 یکی از زیباترین تصاویری که در آسمان ایسلند میتوانید به تماشای آن بنشینید شفق قطبیست . شفق قطبی پدیده ظهور نورهای رنگین و متحرک در آسمان شب است و معمولاً در عرض‌های نزدیک به دو قطب زمین به وجود می‌آیند.

 به جرأت می‌توان گفت یخچال طبیعی «واتنایکول» یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری ایسلند و کل حوزه اسکاندیناوی است. این غول سفید که بزرگ‌ترین یخچال طبیعی کل اروپا هم به شمار می‌رود، تقریبا ۸ درصد از کل کشور ایسلند را تشکیل داده است. جذاب‌تر از خود این یخچال، غارهای یخی هستند که در آن، جا خوش کرده‌اند.

 از جاذبه های طبیعی آن میتوان به تالاب یخ یوکولسارلون واقع در جنوب‌شرق ایسلند اشاره کرد  که متأسفانه با روند رو به رشد گرم شدن زمین، این تالاب هم بی‌نصیب نمانده و مقدار زیادی از یخ‌های آن آب شده‌اند، تا حدی که در حال حاضر این مکان تبدیل به عمیق‌ترین تالاب موجود در ایسلند شده است.

 ایسلند را می‌توان سرزمین آبشارها نامید.یکی از معروف‌ترین آن‌ها آبشار «دتیفوس» است که در منطقه‌ای به همین نام قرار دارد. از این آبشار به‌عنوان قدرتمندترین و خشمگین‌ترین آبشار اروپا یاد می‌شود.

 تینگوالیر پارک ملی ایسلند و همچنین میراث جهانی ثبت شده در یونسکو است. زیبایی این پارک ملی که همراه با رود جاری در آن و صخره‌های سرسبز همراه شده مثال‌زدنی است.

به طور کلی پرکاربردترین کلمه برای توصیف این کشور میتوان به کاربرد پسوند «ترین» است. بهترین تیم هندبال جهان، قوی ‌ترین مردان، شادترین افراد، امن ‌ترین کشور و پاکیزه ‌ترین و البته زیباترین چشم‌اندازها همگی بخشی از ویژگی ‌های ایسلند است.

منبع: کجارو

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول