راهنما
1401/01/02
شهری زیبا در استان مازندران

سخت‌سر، نام پیشین غربی‌ترین شهر استان مازندران است. این شهر با چشم‌اندازهای طبیعی و مسحورکننده، دیدنی‌های متعدد و طبیعتی افسانه‌ای و قرارگیری در حاشیه‌ جنگلی کوه‌های سربه‌فلک کشیده‌ البرز و دریای خزر، از چشم‌اندازی بکر و مثال‌زدنی برخوردار است و به سبب همین امر رامسر به «عروس شهرهای ایران»شهرت دارد.

وجود مناطق ییلاقی بسیار زیبا، قلل مخروطی، باغ‌های مرکبات، مزارع چای، شالیزارهای برنج، آبشارهای متعدد، بوستان‌های جنگلی، غارها، چشمه‌ها، دریاچه، ساحلی زیبا و خیره‌کننده، آب‌های گرم معدنی، چندین هتل‌ ساخته شده به سبک سنتی و مدرن و بهره‌مندی این شهرستان از آب و هوایی بسیار خوش از دیگر ویژگی‌های این شهر شمالی کشور است که باعث شده تا این شهر در جایگاه مناسبی در گروه مناطق برتر طبیعت‌گردی کشور قرار گیرد.

یکی از مناطق تاریخی این شهر شمالی قلعه مارکوه است که قدمت آن به دوران ماقبل اسلام بازمیگردد. قلعه مارکوه در گذشته قلعه‌ای استراتژیک بود و در خلال قرن‌های سوم، ششم و هشتم هجری شمسی کاربردی نظامی داشت. و میتوان در بالای آن از سمت شمال دریا، از شرق تنکابن، از غرب رامسر و از جنوب رشته‌کوه‌های البرز را تماشا کرد.

در میان جاهای دیدنی رامسر ، جواهرده همچون یاقوتی سبز می‌درخشد. این مکان زیبا، دیدنی و خوش آب و هوا، حتی در یونسکو نیز به ثبت رسیده است.این روستا زیبا را بیشتر به آب چشمه گوارا و خنک آن می‌شناسند.

زیبایی های طبیعت منحصر به فرد و تاریخی این شهرستان بی نظیر  به قدر ی زیاد است که ممکن نیست به توصیف همه ی آن ها پرداخت و لی از مهمترین آن میتوان بوستان جنگلی صفارود، جنگل دالخانی، منطقه ییلاقی گرسماسر، غار یاغی لوکا، دهستان جنت رودبار رامسر، آبشار ایج،غار گرگر لوکا، آبشار سیاسرت، آب گرم سادات محله، کاخ مرمر، موزه مردم شناسی، موزه‌ تاریخ طبیعی، موزه‌ عاج، هتل قدیم رامسر، تله‌کابین و دریاچه قو را نام برد.

منبع: کجارو

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول