راهنما
1401/01/02
شهری در استراليا

اولین چیزی که با شنیدن نام این شهر به ذهن ما خطور می­کند خاطرات المپیک سال 2000 است. شهری که تنها دویست و هجده سال از زمان تاسیس آن می‌گذرد. و قدیمی‌ترین، بزرگ‌ترین و زیباترین  شهر در کشور استرالیاست و در ایالت نیو سات ولز قرار دارد و از  حدود ۷۰۰ محله کوچک و بزرگ در این شهر تشکیل شده است.

تاریخ شنیدنی سیدنی را می­توان در گذرگاه‌های باریک سنگفرش شده و بناهای کهن سنگی، در موزه‌های برجسته شهر و نقش‌های رسم شده بر سنگ­هایش کشف کرد.

سیدنی شهری که با روح پر ماجرای مهاجران خود سرزنده است و همواره جلوه‌های اغواکننده­ای از پیوند خشکی و دریا را در به نمایش می‌گذارد که در اولین نگاه مناظری مانند کشتی‌های پر زرق و برق پهلو گرفته در بندرگاهش چشمان هر بیننده ای  را به خود  مجذوب می‌کند و بعد از آن همه ، مبهوت خانه‌ی اپرا خواهند شد.

خانه اُپرای  یکی از نمادهای عظیم جهان است که با عنوان سمبل استرالیا هم شناخته می‌شود وجزو میراث جهانی یونسکو هم به حساب می‌آید. که این ساختمان تحسین‌برانگیز به شکل صدف یا بادبان در اهتزاز بر زمینی خشک که اطراف آن را آب احاطه کرده، قرار گرفته است.

از دیگر دیدنی های سیدنی میتوان به کوه های آبی (Blue Mountains) که آن را احاطه کرده اند،اشاره کرد. هفت پارک ملی در اطراف این کوهستان وجود دارد که توانسته طبیعت زیبایی را در غرب  این شهر به وجود آورد.

 شهر سیدنی  هم چنین دارای موزه‌های متعددی است. موزه استرالیایی یکی از این موزه‌هاست که در سال ۱۸۴۵ تاسیس شده و قدیمی‌ترین موزه استرالیا محسوب می‌شود.

 سیدنی شهریست  که در هر گوشه‌ای از آن ، می‌توان ردپایی از فرهنگ‌های گوناگون را مشاهده کرد و که در کنار جاذبه‌های طبیعی، مراکز تفریحی، پارک‌های ملی و حفاظت شده، موزه‌ها و گالری‌های هنری باعث شهرت جهانی این شهر شده‌اند.

منبع: سایت ایوار

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول