راهنما
1401/01/02
کشور آفریقایی

ساحل طلایی یکی از درخشانترین جواهرات در تاج غربی قاره آفریقا است که با سواحل حیله گر،شهرهای پرحنب وجوش و ذخایر طبیعی ، فرهنگ مردمانش، حیات وحش عجیب و غریبش یکی از بی نظیر کشورهایست که به عنوان فززندطلایی آفریقا شناخنه می­شود .

 غنا کشوریست که گویی در تاریخ زندگی می کند. و قلعه های  به جای مانده در کنار ساحل اطلس هنوز خاطرات رنچ های دوران  استعمار و برده داری را در آن زنده می­کند. که با ورود پرتغالی ها تجارت برده و طلا در آن رونق پیدا کرد. به  طوری که نام غنا به ساحل طلا شهرت یافت. پس از پرتغالی ها، بریتانیایی ها شروع به استعمار و دست درازی به معادن در این کشور کردند. بلاخره پس از سال ها استعمار، فعالیت های حزب استقلال طلبانه مردم ساحل طلا منجر به شورش ملی شد در سال 1957 ساحل طلا با نام غنا استقلال یافت و روزهای استعمار در این کشور به پایان رسید.

از مهمترین جاذبه‌های تاریخی و طبیعی این کشور غنی میتوان به پارک ملی کاکوم که به دلیل چشم‌انداز بی‌نظیر، حیات وحش منحصر به فرد،و پل معلقی که در دل این پارک ملی وجود دارد،ه به یکی از زیبا ترین  جاذبه‌های کشور غنا تبدیل گشته اشاره کرد.

دومین جاذبه طبیعی این کشور پارک ملی مول، بزرگترین پارک کشور غنا است که در آن گونه‌های مختلف از گیاهان و جانوران نادر وجود دارد که امروزه ثبت ملی گشته اند. یا موزه ملی غنا را نام برد  که از سه بخش، شامل باستان‌شناسی، هنر و قوم نگاری تشکیل شده است و بازگو کننده تاریخ غنی کشور غنا است. و در آخر می توان روستایی که  بر روی آب، دریاچه‌ای به نام تاندانه ساخته شده است را نام برد که در این منطقه یک تالاب بزرگ نیز وجود دارد که انواع گونه‌های جانوری مانند لاک پشت، تمساح، میمون، ماهی و … را در آنزندگی می­کنند.

ویژگی مهم غنا  که آن را  امروزه از سایر کشورها متمایز کرده.،این اسن که  تمام جاذبه های جالب و هیجان انگیز را در مساحت کوچک خود جای داده است. غنا در واقع یکی از موفق ترین نمونه های موجود در آفریقا است که برای مدت ها در آن دموکراسی برقرار است و توسعه آن هم مشهود و طبق برنامه مشخص است.

منبع: مجله گردشگری سپنجا

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول