راهنما
1401/01/02
سويت ساخته شده «سن سانس» بنام جانوران

قطعه ای خاص که حتی هنرمندش راضی به پخش آن در زمان حیاتش یا نواختن آن در کنسرت نبود. آری، درست است، سن سانس راضی به انتشار شاهکار و شناسنامه هنری اش در زمان زندگی خود نبود! کارناوال حیوانات اثری بود که سن سانس بعد از کنسرت ناموفقش در آلمان، هنگامی که در روستایی کوچک در اتریش حضور داشت، نواخت. این کار برای دو پیانو، دو ویولن، ویولا، ویلونسل، فلوت، کلارینت، آرمونیکا و زیلوفون تصنیف شده است.

 

-سن سانس نوازنده کارناوال حیوانات

کارناوال حیوانات دارای ۱۴ موومان { بخش} می باشد که عبارتند از:

۱.مقدمه و مارش شاهانۀ شیر

۲.مرغ ها و خروس ها

۳.الاغ های وحشی

۴.لاک پشت ها

۵.فیل

۶.کانگورو

۷.آکواریوم

۸.موجوداتی با گوش های دراز

۹.فاخته در جنگل

۱۰.پرندگان

۱۱.پیانونوازان

۱۲.فسیل ها

۱۳.قو

۱۴.فیناله

کامی سن سانس در سال ۱۸۳۵ در پاریس متولد شد او که کودکی نابغه روی پیانو بود، اولین رسیتال خود را در سال ۱۸۴۶ اجرا کرد. او در کنسرواتوار پاریس به تحصیل ارگ و آهنگسازی پرداخت و در سال ۱۸۵۵ سمفونی شماره ۱ خود را اجرا کرد. وی در سال ۱۸۷۱ پس از جنگ فرانسه و پروس، به تأسیس انجمن ملی موسیقی کمک کرد، که اجرای مهم‌ترین آثار ارکستر فرانسوی نسل بعدی را ترویج می‌کرد.

شاید بتوان گفت او یک آهنگساز فرانسوی دوره رمانتیک است. از آثار او می توان به رقص مردگان، ۳ سمفونی، سمفونی شماره ۳، اپرای سامسون و دلیله ، اوراتوریوی نوئل و کارناوال حیوانات اشاره کرد. او به این دلیل اجازه پخش شدن کارناوال حیوانات را نمی داد که این اثر را خدشه ای به ظاهر جدی هنرش می دانست و در اخر نیز اجازه نداد که این اثر در زمان حیاتش به شکل عمومی پخش شود و تنها دو بار در جمع خصوصی اجرا شد. سن سانس که دوران واپسین عمرش را به سفر می گذراند، در سال ۱۹۲۱ هنگامی که در الجزایر بود در گذشت . دو ماه پس از مرگش این اثر به یاد ماندنی پخش شد.

https://www.britannica.com/

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول