راهنما
1401/01/02
مرکز ارمنستان

هشت قرن قبل از میلاد مسیح شهری به وجود آمد که در حال حاضر به دلیل تنوع و تضاد های موجود در آن ، بسیار سرگرم کننده است. می گویند، حضرت نوح پس از آن طوفان سهمگین اول این خشکی را دید و کلمه { اواراتز} را بر زبان آورد که به معنای دیده شدن و ظاهر شدن است. ایروان پایتخت ارمستان و  یکی از آن شهر های پر اتفاق و جالب توجه در سراسر دنیا است.

 در این شهر تضاد و تنوع به وفور مشاهده می شود، از مرسدس بنز ها در کنار لاداها گرفته تا چای خانه های سنتی در کنار کلاب های شیک اروپایی . اما زندگی چندان در این شهر ساده نیست و گران بودن هزینه ها ، ترافیک و شلوغ بودن شهر می تواند برای مسافران و حتی اهالی آزاردهنده باشد.

ایروان در چندین سال گذشته به یکی از مقاصد محبوب مسافران ایرانی تبدیل شده است ، می خواهیم در ادامه این مطلب، کمی شما را با ویژگی ها این شهر آشنا کنیم تا شاید شما هم هوس کنید تا به ایروان ، پایتخت ارمنستان سفر کنید!

زبان رسمی مردم در کشور ارمنستان ، ارمنی است. واحد پول این کشور نیز درام ارمنستان می باشد. علی رغم اینکه در حال حاضر معماری این شهر ترکیبی از هنر سنتی و مدرن است اما همچنان این شهر به دلیل رنگ طبیعی زیبای ساختمان های تاریخی و قدیمی اش به { شهر صورتی} مشهور است. با توجه به تاریخچه طولانی ، این شهر اماکن تاریخی متعددی دارد. از جمله آن ها می توان به موزه قتل عام ارامنه ، موزه تاریخ ارمنستان، موزه نظامی ارتش مادر ارمنستان ، موزه ماتنادران ، مسجد کبود ، گالری ملی ارامنه ، بازار G.U.M  و .... اشاره کرد.

شاید از شنیدن این مورد کمی تعجب کنید ، در ایروان تقریبا در تمام نقاط شهر می توانید به اینترنت وای فای رایگان دسترسی داشته باشید!

زیست شبانه در تابستان های این شهر بسیار جالب و دیدنی است. بیاید یک شرح احوال کوچک از ساعت چهار صبح این شهر در تابستان را بخوانیم:

{ ساعت چهار صبح است و من با صدای موزیکی که از خیابان شنیده می شد ، از خواب پریدم. دیگر نمی توانم بخوابم. می خواهم کمی در شهر قدم بزنم. حتی در این ساعت شب نیز می توان گفت ایروان بیدار است. مردم در کلاب ها و رستوران ها حضور دارند. عده ای در بلوار ها پرسه می زنند یا در کنار چشمه موزیکال میدان جمهوری شهر جمع می شوند و خوش می گذرانند. در این فصل بالکن رستوران ها محبوب ترین جا برای سرو غذا و دورهمی است. به یک رستوران می روم تا کمی بنشینم. قهوه ای سفارش می دهم و می خواهم طلوع خورشید را از این نقطه مشاهده کنم. با روشن شدن هوا ،با اینکه دیگر آرارات در مرز های جغرفیایی ارمنستان نیست و در ترکیه واقع شده اما این کوه، کوهی که از نظر اهالی این شهر و ارمنی ها مقدس است ، از داخل شهر ایروان به وضوح دیده می شود. حالا وقتش رسیده که به هتل برگردم....}

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول