راهنما
1401/01/02
شهر مد

شهر روشنفکران و هنرمندان بزرگ ایتالیایی، پایتخت مد، مرکز اقتصادی و تجاری، خاستگاه پادشاهی ایتالیا در دوران ناپولیونیک، مرکز سیاسی و خانه تیم های افسانه ای

فوتبال، شهر میلان.

این شهر در یکی از شهرهای ناحیه لمباردی در شمال ایتالیا است. این شهر بعد از پایتخت ایتالیا رم، دومین شهر پر جمعیت کشور ایتالیا می باشد.

در کل شهرعجیبی است! برای هنر دوستان ایتالیایی مرکز چاپ و انتشار کتاب و موسیقی است. با حضور شرکت هایی مثل جورجیو آرمانی، ورساچه، پرادا، دولچه و گابانا، میو میو والنتینو، امپریو آرمانی و.... برای دنبال کنندگان مد، پایتخت مد و فشن دنیا است. اهالی اقتصاد و علاقه مندان به بورس و سرمایه گذاری نیز اتفاقات این شهر را بررسی میکنند زیرا بورس ایتالیا در این شهر قرار دارد. از لحاظ تولیدی نیز، این شهر به قدری موثر است که می توان این شهر را با کشورهایی مثل قزاقستان از لحاظ تولید ناخالص مقایسه کرد. و اما مورد ورای همه اینها، فوتبال! این شهر برای طرفداران فوتبال شهر خاصی است. خاستگاه آث میلان افسانه ای و اینترمیلان، دو تیم پرطرفدار و پر افتخار ایتالیایی. در سرتاسر جهان هر گاه اسم شهر میلان بیاید، مردم احتمالا راه راه های مشکی- قرمز و مشکی-آبی را به یاد می آورند و شاید تقابل های مالدینی-زانتی را. همان تقابل های جنون آمیز و غرق در درگیری و مه ! دربی شهر میلان یکی از مهم ترین دربی های سرتاسر دنیاست و از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آث میلان و اینتر میلان در طول تاریخشان دو بار فاتح اروپا شده اند و می توان گفت این شهر بعد از مادرید، بیشتر از سایر شهر های اروپایی، جام قهرمانی اروپا را به خود دیده است. سن سیرو یا جوزپه مئاتزا، خانه این هواداران مجنون فوتبال است و آخر هر هفته تعداد زیادی از این هواداران را در سکو های خود می بیند. اگر گذرتان به این شهر افتاد، دیدن یک بازی فوتبال در این استادیوم را از دست ندهید.

علاوه بر جاذبه های تاریخی از جمله کلیسا بزرگ شهر میلان، محله ناویلی، کلیسا سانتا ماریا دله گرتزیه، کاخ اسفورتسسکو، گورستان منیومنتال، نگارخانه ویتوریو امانوئل دوم و ...، شهر میلان از نظر گردشگری رستورانی و تنوع غذایی نیز بی نظیر است و می توانید انواع غذاهای  خوشمزه ایتالیایی را در آن بچشید. در مورد آب و هوای این شهر نیز می توان گفت میلان دارای آب و هوای نیمه گرمسیری است مرطوب و اقیانوسی معتدل است. این شهر دارای تابستان هایی گرم و شرجی و زمستان هایی سرد و مه آلود است. این شهر در  بهار و اوایل پاییز آب وهوایی مطبوع دارد و گردشگران زیادی در این فصول به این شهر سفر می کنند.

این شهر با حضور حدود ۱۸۵ هزار دانشجو ، پر جمعیت ترین شهر دانشجویی ایتالیا است. از دانشگاه های شهر میلان میشه به این موارد اشاره کرد: دانشگاه میلان ، دانشگاه پلی تکنیک میلان ، دانشگاه ها بوکونی ف کنسرواتوار جوزپه وردی و....

در پایان می توان گفت ، ایتالیا است و "میلان"اش!

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول