راهنما
1401/01/02
شهر ژاپن

آیا کسی در سراسر دنیا وجود دارد که تا به حال نام ژاپن را نشنیده باشد؟ این کشور در دهه های گذشته به طرز شگفت آوری با تکیه بر دانش نیروکار تحصیل کرده و ارتباط سازی با شرکت های بزرگ و موفق توانسته پیشرفت کند و خود را به عنوان یک غول در صنعت و تولید به جهانیان معرفی کند. ژاپن به نسبت کشوری پرجمعیت و دارای چگالی جمعیت بالایی است و به تبع آن شهر های پرجمعیت زیادی در این کشور وجود دارند. یوکوهوما با حدود ۴ میلیون نفر جمعیت ، دومین شهر پر جمعیت بعد از توکیو می باشد. در این مطلب می خواهیم به معرفی شهر یوکوهوما بپردازیم.

-  یوکوهوما، ژاپن

ابتدا کمی از مشخصات کشور ژاپن را بررسی می کنیم و سپس به شهر یوکوهوما می پردازیم.

ژاپن کشوری جزیره ای با جمعیت ۱۲۷ میلیون نفری است که در شرق آسیا واقع شده است. با توجه به جمعیت ذکر شده ، ژاپن ۱۱ امین کشور پرجمعیت جهان می باشد. ژاپن کشوری کوهستانی است که خطر زلزله و سونامی همواره آن را تهدید کرده است. نزدیک ترین کشور ها به آن، روسیه ، ژاپن ، کره هستند. ضمنا ژاپن از طریق دریایی می تواند با ایالات متحده ارتباط برقرار کند. نزدیکی به چنین کشورهایی باعث شده که ژاپن موقعیت استراتژیک و مهمی داشته باشد. ژاپن مساحت کمی دارد و چیزی کم تر از یک چهارم کشور ماست. با توجه به جمعیت زیاد و مساحت کم ، این کشور چگالی جمعیت بالایی دارد.

 حال به شهر یوکوهوما می پردازیم. شهر یوکوهوما مرکز استان کاناگاوا می باشد. این شهر تا ۱۸۵۹ تنها یک دهکده ماهیگیری ساحلی  بود اما پس از تغییر سیاست ژاپن برای خودکفا شدن و تلاش برای پیشرفت ، این دهکده کوچک تبدیل به یکی از اولین بنادری شد که باب تجارت خارجی را باز کرد و با پیشرفت و ایجاد شغل های فراوان، به یکی از پر جمعیت ترین شهر های ژاپن تبدیل شد. در حال حاضر این شهر قلب صنعتی ژاپن و یکی از مهم ترین شهر های جهان به حساب می آید.

با توجه به فرصت های شغلی فراوان ، این شهر محبوبیت خاصی بین مهاجران دارد و شهری مهاجر پذیر به شمار می رود. یوکوهوما یکی از پایگاه های چینی های خارج از چین است و بسیاری از چینی ها در این شهر سکونت دارند.

این شهر در رقابت تنگاتنگی با توکیو قرار دارد و اهالی این شهر معتقدند که این شهر از توکیو نیز بهتر است. بخاطر این رقابت مسئولین این شهر در تلاش اند تا کیفیت زندگی شهری را در این بندر افزایش دهند و جاذبه هایی مثل خطوط قطار ، جزایر مصنوعی و پارک های متعدد را در نظر گرفته اند. می توان از میناتومیرای یا بندرآینده ، برج یوکوهوما ، باغ سانکیئین ، بندر اسناباشی پیر ، پارک یاماشیتا ، کشتی نیپون مارو و شهر چینی ها به عنوان جاذبه های گردشگری یوکوهوما ژاپن نام برد.

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول