راهنما
1401/01/02
جایزه سینمایی

توی هر زمینه ای انتخاب بهترین ها جزو هیجان انگیز ترین و معروف ترین اتفاقات جهان بوده. اگه شما بتوانید عضلات ورزیده ای پرورش بدید و روی صحنه مسترالمپیا نظر داورا رو جلب کنید، ساندا متعلق به شما خواهد بود؛ اگه بتونید یه جهش علمی ایجاد کنید نوبل و اگه سکانس های جذاب بسازید، اسکار از آن شما می شود!

خلق اثر سینمایی این روزها به یک امر عادی تبدیل شده و میشه گفت عاملی که کار یک کارگردان، بازیگر یا حتی نوازنده فیلم رو از بقیه متمایز میکنه، میزان " هنر " به کار رفته توی اثر هستش...

اسکار رو میتونیم جایزه ای عنوان کنیم که همه عوامل سازنده یک فیلم برای بدست آوردنش دست و پا میشکونن! معتبر ترین رویداد سینمایی جهان که سالی 1 بار از طرف آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک برگزار میشه.

این مراسم برای اولین بار در مکان نام آشنای سینمای آمریکا، یعنی هتل رزولت هالیوود برپا شد. مراسمی به یاد ماندنی در سال ۱۹۲۹ که جایزه مشهور اون، یعنی مجسمه طلایی اسکار به برندگان اهدا شد.

 اسکار رو باید جزو مراسم های برگزیده جهان به شمار بیاریم و برای اثبات این مسئله خوبه که اشاره کنیم این رویداد رو بیش تر از ۲۰۰ کشور تو جهان به صورت لایو و زنده پوشش میدن! علاوه بر اون حدود ۶۰۰۰ نفر از مکان ها، نژاد ها و قومیت های مختلف حق رای تو این مراسم دارن.

جوایز اسکار در ۲۴ زمینه مختلف اهدا میشن که با بیشتر اون ها آشنایی دارید، اما یکی از هیجان انگیزترین این جوایز، اسکار افتخاری هستش که اگه کسی شانس برنده شدنش رو داشته باشه همونطور که از اسمش پیداست یک افتخار بزرگ نسیبش شده!

اما یکی از شاخصه های مراسم اسکار، مجسمه زیبا و معروف اون هستش، مجسمه ای که برای اولین بار توسط جرج استنلی معروف با استفاده از خاک رس ساخته شد. احتمالا این سوال براتون پیش اومده که رنگ طلای مجسمه فقط رنگه یا طلاست؟ برای جواب باید گفت خب قطعا تو همچین رویداد بزرگی از جنس فیک استفاده نمیکنن!

ساچین اسمیت این مجسمه رو بعد ها به ترکیب قلع و مس آپدیت کرد و روکشی از جنس طلای ۲۴ عیار روی اون کشید تا یکی از جذاب ترین جایزه های جهان رو در اختیار آکادمی اسکار قرار داده باشه؛ نکته جالب دیگه اینکه هزینه ساخت این تندیس توی سال ۲۰۱۷ تقریبا ۴۰۰ دلار بوده (البته نمی دونم اونجا هم تورم هست که الان گرون شده باشه یا نه 😊)

این همه گفتیم ولی از فرش قرمز اسکار نباید غافل بشیم! این فرش قرمز یکی از شاخصه های اسکاره که با استفاده از طناب مخملی اون رو تقسیم به ۲ بخش کردن:

v   بخش سمت چپ که نامزد های اسکار روی اون راه میرن و با خبرنگار ها مصاحبه و صحبت میکنن

v   بخش سمت راست که برای باقی مهمون ها هستش و بهشون معمولا توجهی نمیشه 😁

 نکته جالبی که تو مراسم اسکار دیده شده اینه که بعضیا از بردن اون ذوق مرگ میشن (مدیونید فکر کنید لیدی گاگا رو میگ ) ولی بعضیا کلا بیخیال و فارغ از مادیات جهان!

اگه تو این روزهای کرونایی حوصلنون سر رفته بود و میخواستید مشغول تماشای فیلم بشید، بهتون پیشنهاد میکنیم یه لیست از فیلم های برنده اسکار تهیه کنید و اول اونا رو ببینید، مطمئن باشید بی دلیل اسکار نگرفتن و شما شاهد یک شاهکار خواهید بود!

 منبع: http://www.coca.ir

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول