راهنما
1401/01/09
مرکز کشور غنا

کشور های آفریقایی در دید عموم معمولا دارای ظاهری فقیر، بدون آب و غدا، خوراک مناسب و حتی امکانات اولیه زندگی می باشند اما در واقعیت جلوه دیگری دارند. یکی از مهم ترین شهر های آفریفا در قلب کشور غنا واقع شده است؛ شهری که از دورانی که پایتخت کولونی انگلیس ساحل طلا شد روند پیشرفت و صعودی خود را ادامه داد، شهر آکرا، پایتخت غنا.

این شهر یکی از قطب های اقتصادی و بازرگانی غنا به شمار می رود تا حدی که می توان آن را یکی از غنی ترین شهر های آفریقا دانست. پس از استقلال غنا در سال ۱۹۵۷، این شهر به عنوان مرکز اقتصادی اهمیت دوچندانی پیدا کرد.

شهر آکرا علاوه بر یدک کشیدن نام پایتخت غنا، بیشترین جمعیت شهری را نیز درون خود می بیند و همیشه از آن به عنوان دومین شهر مهم بعد از تما یاد می شود. این ۲ شهر در مجموع ۳ هزار و ۲۵۰ کیلومتر مربع از مساحت غنا را تشکیل داده اند.

شهر غنا به عنوان تولید کننده و صادر کننده کاکائوی ناب شناخته می شود و از طریق راه آهن به مناطق دیگر کشت کاکائو در شهر های داخلی غنا متصل شده است. خط ریلی آکرا سبب اتصال آن به شهر تما در ۲۶ کیلومتری شده و از این طریق به تجارت کاکائو می پردازند.

پایتخت غنا یعنی اکرا، شهری پیشرفته و مدرن، با خیابان ها و مسیر های پهن و زیبا، همچنین باغ های دل انگیز و سواحل شنی زیبا و در کنار آن ها ساختمان های بلند بوده که ظاهری لوکس به شهر بخشیده است. درحالی که تمام شهر پر شده از ساختمان و برج های مرتفع، اما همچنان در سطح شهر می توانید انواعی از درختان میوه را بیابید که زیبایی معبر های آن را دو چندان کرده است.

شایان ذکر است آکرا یکی از قطب های آموزشی آفریقا محسوب شده  و آکادمی های زیادی من جمله آکادمی های علوم و موزه ملی را دارا می باشد؛ به تمام این موارد دانشگاه ملی غنا را بیفزایید که در سال ۱۹۸۴ بنا نهاده شده است.

غذاهای طبخ شده در سطح شهر همیشه توجه گردشگران و توریستان را به خود جلب کرده است که عطر و طعم فراموش نشدنی را برایشان به ارمغان می آورد. رستوران های آکرا از فضای داخلی بسیار تمیز و لوکسی بهره می برند که به هیچ عنوان قابل مقایسه با دید عموم مردم نسبت به آفریقا نمی باشد!

مراکز خرید فراوان و پاساژ های لوکس یکی دیگر از وجوه تمایز این شهر توریستی با بقیه شهر ها بوده که مخصوصا برای بانوان محترم بسیار جذاب خواهد بود 😊 این مراکز انواعی از پوشاک، خوراکیجات و سوغاتی ها را در خود جای داده اند که جای مناسبی برای گذراندن وقت خواهد بود.

لذت گردشگری در آکرا می تواند تا سال ها در خاطر و ذهن شما بماند و تجربه ای متفاوت و بی نظیر را برای شما به ارمغان بیاورد. برای سفر همیشه نیازی به کشورهای اروپایی نیست! در آفریقا هم شهر های فوق العاده ای وجود دارند که می توانند تجربه ای وصف ناپذیر برایتان باشد.

منبع: https://rasekhoon.net و https://hamgardi.com

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول