راهنما
1401/01/09
پایتخت کشور سوئیس

بدون شک یکی از زیباترین کشورهای جهان را باید سوئیس دانست؛ کشوری که نه تنها فقط بخاطر زیباییش، بلکه بخاطر سطح رفاه و آرامش بالای جامعه نیز همیشه مورد توجه بوده است. اگر نگاهی به کارت پستال با تصویر شهرهای جهان بیندازید مطمئنا شهرهای زیادی از سوئیس را خواهید دید و مخصوصا شهر " برن " که پایتخت این کشور زیبا قرار دارد.

برن یکی از مقاصد اصلی گردشگران اروپا محسوب می شود که خیابان های سنگ فرش شده آن با قدمتی متعلق به قرن شانزدهم زبان زد خاص و عام است. انواعی از رستوران ها، مراکز تفریحی، مراکز خرید، مغازه های کوچک و بزرگ و زیبایی بصری شهر همگی دست به دست هم داده تا شما را با یکی از زیباترین شهرهای جهان آشنا کنند.

شهر برن با ارتفاع ۵۴۶ متری از سطح آب های آزاد در قلب سوئیس به عنوان پایتخت ظاهر شده و مساحتی کوچکی در حدود ۵۲ کیلومتر مربع را شامل می شود. چشم انداز این شهر را کوه های یخی تشکیل داده اند که خود زیبایی شهر را دو چندان کرده است.

 برن در ابتدا محدود به یک کوه بوده با دسترسی به رودخانه Aare، اما بعد ها بر روی این رودخانه پل هایی ساخته شد و امکان دسترسی به نقاط مختلف شهر برای سایرین به وجود آمد. همانطور که گفته شد این شهر با وجود چند کوه مزین شده و مهم ترین کوه های برن را می توان کوه گرتن ۸۵۸ متری و کوه بانتیگر با بلندای ۹۴۷ متر دانست.

با توجه به شرایط زیست محیطی و وجود این کوه ها و رودخانه، می توان انتظار داشت که آب هوایی عموما سرد در این شهر بر قرار است؛ بارش های فراوان نیز یکی دیگر از خصوصیت های برن بوده به طوری که حتی در ماه های خشک سال هم باید احتمال بارندگی را بدهید.

 اما یکی جذاب ترین ویژگی های این پایتخت زیبا، وجود رستوران های جذاب با انواعی از غذاهای خوشمزه بوده که دل هر کسی را به لرزه میندازند! شکم گردی را می توان جزو بخش های اصلی گردشگری در برن دانست و تمام اغذیه های موجود در شهر، چه لوکس باشند و چه ساده و معمولی، برایتان بهترین غدا ها را فراهم می کنند.

یکمی هم از جاذبه های تفریحی برن صحبت کنیم. اولین مقصد برای گردشگران این شهر معمولا شهر قدیمی برن بوده که به عنوان میراث جهانی یونسکو نیز انتخاب شده است. این شهر تاریخی و زیبا روی صخره ای بنا شده که 3 وجه آن را آب های بسیار زیبای سبز آبی احاطه کرده اند. ظاهر قرون وسطایی این شهر مطمئنا برای هر گردشگری نهایت جذابیت را خواهد داشت.

برج ساعت که قدمتی ۸۰۰ ساله دارد نیز یکی دیگر از جاذبه های شهر بوده که جزوی از نماد برن هم حساب می شود؛ لذت بالا رفتن از پله های این برج ساعتی یکی از وصف ناپذیر ترین تجربیات سفر به برن خواهد بود.

 در نهایت نیز اگر روزی به این شهر سفر کردید می تواند از قدم به قدم این شهر نهایت لذت را ببرید و تجربیات زیبای بسیاری همچون مشاهده خرس ها در پارک خرس را نیز کسب کنید. قدم زدن در مسیر منتهی به رودخانه که در کنارتان خرس ها مشغول شنا کردن باشند تجربه ای نیست که به راحتی تکرار شود.

 منبع: https://www.eligasht.com

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول