راهنما
1401/01/09
بندر کشور اوکراین

در یکی از کشورهای سرد اروپا، بندری واقع شده است که جاذبه های فراوان و زیبای آن توانسته یک منطقه توریستی و تاریخی جذاب را برای مردم ایجاد کند؛ بندری در کشور اوکراین با قوانین خاص و فرهنگی متفاوت که شاید قدمت زیادی نداشته باشد اما آثار موجود در آن پارادوکسی با این مسئله ایجاد کرده اند! مامان اودسا نامیسیت که مردم بندر اُدسا به آن اختصاص داده اند.

این بندر زمانی بخشی از اتحاد جماهیر شوروی، بعد ها بخشی از امپراطوری روسیه و از زمانی هم عضو اوکراین بوده است! درست است که اولین ساکنان آن در قرن ۱۳ بوده اند ولی شهر مدرن اودسا در سال ۱۷۹۴ میلادی شکل گرفت. در آن دوران هدف از پایه گذاری این بندر، پنجره ای رو به اروپا ذکر شده بود.

در مورد معماری این شهر زیبا می توان اظهار داشت که از سبک معماری های فرانسوی و ایتالیایی الهام گرفته است که توانست به سرعت تبدیل به بهشت هنرمندان و در نهایت سکونت گاهی زیبا شود. در این شهر بندرگاهی مردمی از سراسر اوکراین، روسیه، یونان، آلمان، مولداوی و بسیاری از کشور های دیگر سکونت دارند که تنوع بی نظیری از فرهنگ ها و آداب و رسوم و همچنین اقشار مختلف را ایجاد کرده است.

 اودسا چهارمین شهر بزرگ اوکراین و اولین شهر بزرگ در کرانه دریای سیاه می باشد که روی تپه های اطرافش، یک بندرگاه کوچک ایجاد کرده است. اودسا در مسافت 443 کیلومتری جنوب پایتخت اوکراین یعنی کیف واقع شده است.

برای نام بردن جاذبه های دیدنی این شهر، می توان در اول لیست به سالن تئاتر ملی و اپرا آن اشاره کرد؛ اوکراینی ها بیشتر از هر کشور دیگری با موسیقی روسیه و مشاهیر آن من جمله چایکوفسکی و استراوینسکی آشنایی دارند؛ به همین علت اگر علاقه مند به این سبک موسیقی هستید، این شهر می تواند یکی از مقاصد گردشگری شما باشد.

دخمه های اودسا که در زیر این بندر قرار گرفته اند و شبکه ای بزرگ از تونل های زیر زمینی را تشکیل می دهند یکی دیگر از جاذبه های گردشگری اودسا محسوب می شوند. در طول جنگ جهانی دوم نیروهای اتحاد جماهیر شوروی از این دخمه ها به عنوان سرپناه استفاده می کردند که اکنون تبدیل به موزه شده اند.

به عنوان آخرین مورد نیز خوب است که به سواحل زیبای شهر اودسا اشاره کنیم؛ این شهر بندری حاوی سواحل زیبا و بکری است که تماشا و لذت قدم زدن در آن بی نظیر است. سواحل زیادی در این شهر قرار دارند به طوری که حتی در مرکز اودسا نیز می توانید ساحلی یافته و از آن استفاده کنید!

 منبع: https://www.eligasht.com

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول