راهنما
1401/01/09
مرکز کشور اسپانیا

در اکثر کشور های جهان، پایتخت ها را می توان جزو زیباترین و پر جاذبه ترین شهر ها قلمداد کرد؛ شهر هایی مانند توکیو، مسکو، باکو، ریو و .. همه از جمله پایتخت های دیدنی و جذاب کشور های خود به شمار می روند. در یکی از کشور های اروپا نیز به نام اسپانیا، پایتختی بسیار زیبا با جاذبه های بی نظیر تاریخی، فرهنگی، تفریحی و ورزشی به نام مادرید قرار گرفته است که در ادامه به معرفی مختصری از آن می پردازیم.

اگر به قلب اسپانیا یعنی مادرید سفر کنید، با مشاهده انواعی از مکان های دیدنی علاوه بر تفریح و گردشگری، می توانید تا حد بسیار زیادی با فرهنگ غالب بر اسپانیا نیز آشنا شوید چراکه در مادرید تنوعی از تمام آداب و رسوم و فرهنگ شهر های مختلف اسپانیا گرد هم آمده اند.

مادرید سومین شهر پر جمعیت اسپانیا و از مرتفع ترین شهر های اروپا به حساب می آید که به همین علت زمستان های بسیار سردی دارد؛ اگر قصد سفر به این شهر را کردید، فصل بهار مناسب ترین فصل خواهد بود.

مادرید با دارا بودن مساحتی نزدیک به ۶۰۴ هزار کیلومتر مربع و جمعیتی در حدود ۳.۳ میلیون نفر، از بزرگترین شهر های اروپایی محسوب می شود؛ مادرید پس از لندن و برلین در جایگاه سوم بزرگترین شهر های اتحادیه اروپا قراردارد. این شهر به واسطه موقعیت جغرافیایی و سیاسی خود، اصلی ترین شهر شبه جزیره ایبری عنوان می شود. ادارات مرکزی و اصلی اسپانیا و دفاتر بسیاری از شرکت های بزرگ و تعیین کننده دنیا در همین شهر واقع شده اند. همچنین از لحاظ زمانی، مادرید ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه از تهران ما عقب تر می باشد.

از شگفت انگیز ترین دیدنی های این شهر باید به پارک های زیبا و جاذبه های طبیعی آن اشاره کرد که مادرید را جزو خاص ترین شهر های اروپا ساخته اند. به علاوه آثار تاریخی زیادی در این شهر یافت شده که از جمله آن ها باید به موزه Prado اشاره کرد؛ این موزه را جزو شاهکار های عصر طلایی اسپانیا عنوان کرده که از رقیبان جدی کاخ سلطنتی Versailles می باشد و قدمت آن به قرن ۱۸ بر می گردد.

 اگر بخواهیم نیم نگاهی به فرهنگ مادرید نیز بیندازیم باید ذکر کنیم که این شهر به عنوان مرکز امپراطوری اسپانیا، تا حد قابل توجهی تحت تاثیر تاریخ سلطنتی آن است. کاخ رویال، ساختمان های سلطنتی اسپانیا، انواعی از کلیساها و اماکن بزرگ در این شهر بنا شده اند که در بسیاری از آن ها معماری قرون وسطایی جذابی دیده می شود.

در کل می توان گفت مادرید مجموعه ای از موزه ها، گالری های هنری، اماکن ورزشی مشهور، بناهای تاریخی و چندین مکان فرهنگی مانند تئاتر و سالن موسیقی بوده که برای هر مسافری مجموعه ای کامل از هر آنچه یک توریست برای مشاهده نیاز دارد قلمداد می شوند. شما با سفر به یک شهر با نام مادرید می توانید تمام دیدنی های جذاب اسپانیا را مشاهده و از آن ها نهایت لذت را ببرید.

 منبع: https://ghasrangasht.com

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول