راهنما
1401/01/09
ایالتی در هندوستان

اگر از شما پر جمعیت ترین کشور های جهان را سوال کنند احتمالا از چین و هند نام خواهید برد؛ هند که با جمعیت میلیاردی و فیلم های خاص خود شهرت دارد، در زمینه های گوناگون انواعی از رکورد ها را به نام خود ثبت کرده است؛ اما این جمعیت چند میلیاردی هند در چندین ایالت این کشور سازمان دهی شده اند؛ یکی از آن ها ایالت آسام بوده که در سال های اخیر سر و صدای زیادی به پا کرده است.

آسام در شمال شرقی هند واقع شده است و از نظر جمعیت بزرگترین ایالت شمال شرقی و از نظر مساحت دومین ایالت هند است. و در دامنه های رشته کوه هیمالیا و مابین برمه و بنگلادش قرار دارد. آسام از جهت طبیعت فوق العاده زیبا و سرسبز و همچنین تنوع زیستی و گیاهی فراوان، انواعی از چای ها و مردم خون گرمش شهرتی جهانی دارد.

آسام محل گردهمایی بسیاری از قوم ها، مذاهب و اقشار مختلف است که طی سال ها کنار هم جمع شده اند؛ این موضوع به سبب آن است که رودخانه و دره های غنی این منطقه فرصت های بسیار خوبی را برای اهالی آن ایجاد می کند. در آسام مردمی با نژاد های گوناگون مانند استرا - آسیایی ها، تبتی – برمه ای ها و هندو – آریایی ها کنار هم زندگی می کنند.

مردم منطقه، آسام را به پرنده ای تشبیه می کنند که بال های خود را در طول رودخانه معروف آن جا یعنی براهماپوترا باز کرده است. همچنین آسام را سرزمین آب های سرخ و تپه های آبی می نامند. آسام از لحاظ جغرافیایی نیز شامل ۳ ناحیه اصلی دره های براهماپوترا، دره باراک و فلات کاربی می شود.

آسام با چای آسام و ابریشم آسام شناخته می شود.همچنین این ایالت اولین سایت حفاری نفت در آسیا بوده است. از نظر زیستگاه و تنوع جانوری باید گفت که آسام خانه کرگدن هندی تک شاخ به همراه گاومیش آبی وحشی، گراز کوتوله، ببر و گونه های مختلف پرندگان آسیایی است و  در واقع یکی از آخرین زیستگاه های وحشی فیل آسیایی نیز می باشد.

منبع: https://www.eligasht.com

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول