راهنما
1401/01/09
ایتالیای باستان

برخی شهرها در جهان وجود دارند که به نوعی نماد کشور خودشان به شمار می روند؛ برای مثال با نام بردن کشور ژاپن احتمالا اولین شهری که در ذهن شما بیاید توکیو خواهد بود، همینطور ترکیه و استانبول یا فرانسه و پاریس. در نقطه دیگری از اروپا کشوری بسیار زیبا قرار دارد با پایتختی زیبا تر، پایتختی به نام رم برای کشور هنرمند پرور ایتالیا!

رم به عنوان بزرگ ترین و پر جمعیت شهر ایتالیا و یکی از قدیمی ترین شهر های جهان با قدمتی بالغ بر ۲۵۰۰ سال، از زیباترین شهر هایی به حساب آمده که گردشگران می توانند از آن دیدن کنند. عظمت و تمدن بسیار غنی روم بر همگان آشکار است و از طرفی این شهر جزو هنری ترین شهر های دنیا محسوب می شود.

رم در حاشیه رودخانه توره و در نزدیکی دریای مدیترانه واقع شده است. رم یکی از استان های ناحیه لاتزیو محسوب شده و کشور واتیکان جزوی از همین شهر می باشد! طبق آخرین سر شماری ها، جمعیت شهر رم به حدود ۴ میلیون و ۱۶۲ هزار نفر رسیده و این جمعیت در مساحتی نزدیک به ۵ هزار و ۳۵۲ کیلومتر مربع زندگی می کنند. در سال ۲۰۰۷، رم به عنوان شهر یازدهم در رده بندی شهر های پر بازدید جهان و رده سوم اروپا قرار گرفته بود.

 شهر رم بعد از میلان، نیویورک و پاریس به عنوان پایتخت مد در جهان شناخته شده است! این شهر توانسته در صنعت مد از شهر لندن سبقت بگیرد و رتبه چهارم را به خود اختصاص دهد؛ با این حال نتوانست جایگاه شهر میلان را در این صنعت بگیرد. رم، مقر خانه های مد برند های لوکس و جواهر فروشی زنجیره ای آن یعنی والنتینو، فندی، بولگاری، لائورا بیاجوتی، بریونی و رناتو بالسترا است که در این شهر تأسیس شده اند و مقر اصلی آن ها در این شهر است. همچنین برند های برجسته دیگر از جمله آرمانی، دلچه گابانا، پرادا، شنل و ورساچ دارای بوتیک های لوکس در رم هستند. شما می توانید به این برند های لوکس و مجلل از طریق خیابان Condotti دسترسی پیدا کنید.

 غذا خوردن یکی از تفریحات خوب و عالی شهر رم است که تضمین کننده لحظات لذت بخش با ترکیبی از فضای رمانتیک در هوای آزاد و درجه یک است. در رم رستوران های فراوان و لوکس زیادی برای تجربه غذا در فضای مدرن وجود دارد اما اگر به دنبال طعم واقعی غذا های اصیل ایتالیایی هستید به شما پیشنهاد می شود که به رستوران های محل یا پیتزا فروشی ها بروید و از پیتزا نازک ایتالیایی و پاستای خوشمزه آن در تپه های Castelli Romani لذت ببرید و در آخر برای داشتن پایانی شیرین، حتما بستنی ایتالیایی معروف به ژلاتو را امتحان نمایید.

 در آخر نیز به بررسی آب و هوای این شهر بپردازیم؛ رم در منطقه موسمی اروپا واقع شده که به همین علت این شهر محبوب توریستی در تمامی فصول سال، آب و هوایی دلنشین را برای بازدیدکنندگان به ارمغان خواهد آورد. بهار و پاییز های این شهر هوایی گرم و آفتابی دارند که می تواند بسیار دلپذیر و لذت بخش باشد؛ تابستان های آن گرم و شرجی و زمستان هایی ملایم دارد که البته اکثر مردم برای سفر به این شهر، زمستان را انتخاب می کنند. در هر صورت اگر قصد سفر به رم را کردید، در هر زمانی از سال می توانید از آن نهایت لذت را ببرید.

 منبع: https://www.mgairan.com

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول