راهنما
1401/01/09
از جزایر جنوب ایران

در فصل سرما که اکثر استان های ایران جذابیت چندانی برای سفر ندارند، استان های جنوبی به عنوان مقاصد مهم سفر شناخته می شوند. در این میان استان هرمزگان با سواحلی طولانی در خلیج همیشه فارس و همچنین جزایر بزرگ و کوچک یکی از مهمترین مقاصد گردشگری محسوب می شود جزیره لاوان یکی از این جزایر است که مانند نگینی در استان هرمزگان می درخشد.

لاوان جزیره ای رویایی و مملو از گیاهان و جانورانی متنوع و زیباست بسیاری از نقاط این جزیره پوشیده از درختچه ها یا درختان قد کشیده و بلند است به همین دلیل طبیعتی زیبا و وصف نکردنی را به ارمغان می آورد از جمله آهوهای چابک در سراسر جزیره این زیبایی را دو چندان می کند. جدا از همه این ها سواحل جزیره لاوان با پوششی از ماسه های سفید و آب های زلال خلیج فارس بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند.

این جزیره وسیع در غربی ترین نقطه استان هرمزگان و در مرز استان بوشهر واقع شده است و به شکل بیضی کشیده به طول حدود ۲۳ کیلومتر و در عرض ۵ کیلومتر میباشد که به عنوان یکی از بزرگترین و زیبا ترین جزایر خلیج فارس شناخته می شود. این جزیره مسکونی است و ساکنان آن اغلب به ماهیگیری مشغول هستند. البته به دلیل وجود تأسیسات نفتی در جزیره، تجارت نیز در این منطقه بسیار فعال است.

در گذشته به جزیره‌ی لاوان، شیخ شعیب می گفتند، اما با گذشت زمان و به پیشنهاد شرکت ملی نفت ایران در سال ۱۳۳۷ لاوان نامیده شد.

از لحاظ موقعیت مکانی جزیره لاوان در حدود ۲۰ کیلومتری بندر مقم قرار دارد. مقم مناسب ترین مکان برای ورود به جزیره لاوان است و از طریق این بندر می توانید با قایق های تندرو در حدود ۳۰ دقیقه وارد این جزیره شوید. ورود به این جزیره برای عموم آزاد است و هیچ محدودیتی وجود ندارد.

در سال های اخیر با ورود گردشگران به جزیره، امکانات رفاهی مختصری نیز فراهم شده است و در صورت تمایل می توانید در جزیره اقامت کنید.

منبع: ویکی پدیا/ گردشگری آنلاین

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول