راهنما
1401/01/09
رشته کوهی در مرکز ایران

اگر به کوهنوردی علاقه دارید، در زمستان سرد و برفی فرصت را از دست ندهید. تجهیزات خود را برای تجربه یک کاوش به یاد ماندنی در کوه‌ها و صخره‌ها آماده کنید و صعود خود را بر فراز کوه‌ها جشن بگیرید که یکی از زیباترین حس‌های دنیا تماشای صحنه مسحورکننده غروب خورشید در ارتفاعات است. کوه‌های ایران به دو رشته کوه اصلی البرز و زاگرس تقسیم می‌شوند اما رشته‌کوه‌های دیگری نیز در ایران وجود دارد که می‌توان به رشته کوه مرکزی ایران کرکس اشاره کرد. نام این رشته کوه از کرکس‌هایی گرفته شده است که سال‌ها در کوه زندگی می‌کردند که البته حمدالله مستوفی، جغرافی‌دان و شاعر بزرگ قرن هشتم، کوه را این گونه توصیف می‌کند: کوهی بزرگ و بلند که کرکس به دلیل ارتفاعش نمی‌تواند بر آن پرواز کند.

رشته کوه کرکس را یکی از بلندترین قله‌ها در مرکز ایران نزدیکی نطنز خواهید دید. این رشته کوه بزرگ از کاشان تا اردستان بیش از ۱۰۰ کیلومتر کشیده شده است. قله ۳۸۹۵ متری در اکثر مواقع پوشیده از برف است که بر زیبایی‌های بصری هرچه تمام‌تر این قله می‌افزاید.

بهترین زمان برای صعود به این کوه برجسته در ماه‌های اسفند و فروردین است، زیرا هوا نه گرم است و نه سرد. بالا رفتن از این کوه مرتفع و جذاب کمی دشوار است اما رسیدن به قله چندان سخت نیست و می‌توانید با صعود به این قله از یک تجربه باور نکردنی لذت ببرید.

کوه‌های مرتفع کرکس به طرز حیرت آوری توسط بیابان‌های همسایه زیبا شده‌اند و آب و هوای آن برای رشد انواع گیاهان بسیار مناسب است. همچنین از آنجایی که این کوه زیستگاه پرندگان و جانوران زیادی است، در بیشتر نقاط شکار ممنوع می‌باشد.

 در دامنه کوه مکان هایی زیبا برای استراحت و لذت بردن از طبیعت وجود دارد، می‌توانید در آنجا کمپ بزنید و شب را در آنجا بگذرانید یا چند ساعتی استراحت کنید و یک غذای خوب بخورید.

منبع: گردشگری/ همشهری آنلاین

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول