راهنما
1401/01/09
آخرین نازی

قطعا بارها و بارها نام ارتش نازی و رهبر آن آدولف هیتلر بد نام ترین سیاستمدار تاریخ را شنیده اید همه ما او را به عنوان جنایت کار اصلی جنگ جهانی دوم می شناسیم بدون توجه به اینکه افراد زیادی در این راه او همراهی و تشویق کردند که اگر چنین نبود جنگ جهانی دومی نیز در کار نبود، رودولف هس، به طور کامل والتر ریچارد رودولف هس معاون، معتمد و دست راست آدولف هیتلر در جریان این کودتا و به وفاداری مطلق به هیتلر شهرت داشت.

رودولف والتر ریچارد هس در ۲۶ آوریل ۱۸۹۴ در اسکندریه، مصر تحت اشغال بریتانیا، که اسماً استانی در امپراتوری عثمانی است، به دنیا آمد.او در طول جنگ جهانی اول به عنوان پیاده نظام در ارتش آلمان خدمت کرد و همچنین یکی از بزرگترین تئوری های توطئه باقی مانده از جنگ جهانی دوم است.

رودولف هس یکی از چهره های برجسته آلمان در حزب نازی بود و به عنوان معاون برجسته آدولف هیتلر در این حزب فعالیت می کرد.

با این حال، در اواخر دهه ۱۹۳۰ و سال‌های اول جنگ جهانی دوم، زمانی که سیاست نظامی و خارجی هیتلر را به خود مشغول کرد، قدرت هس کاهش یافت و نفوذ او توسط دیگر رهبران ارشد نازی تضعیف شد به همین دلیل هس در بهار ۱۹۴۱ تصمیم گرفت تا با یک کودتای چشمگیر به مبارزه نظامی مستمر بین آلمان و بریتانیا پایان دهد و از این طریق اعتبار برجسته خود را باری دیگر در نظر هیتلر بازگرداند. در ۱۰ مه او مخفیانه و به تنهایی از آگسبورگ پرواز کرد و با چتر نجات در اسکاتلند با پیشنهادهای صلح فرود آمد اما نه تنها پیشنهادات هس با پاسخی از سوی دولت بریتانیا مواجه نشد، بلکه دولت بریتانیا با او مانند یک اسیر جنگی رفتار کرد و در طول جنگ جهانی دوم او را زندانی کرد.

 و در نهایت امر رودولف هس، در سن ۹۳ سالگی و در سال ۱۷ آگوست ۱۹۸۷ زندان اسپانداو  برلین در حالی که خود را با سیم برق خفه کرده بود پیدا شد. علت مرگ او را خودکشی اعلام کردند اما عهده ای نیز بر این گمان بودند که رودولف هس به قتل رسیده است. و اینگونه دفتر زندگی آخرین بازمانده حلقه درونی هیتلر و ارتش نازی بسته و برای همیشه به پایان رسید.

منبع: https://www.britannica.com/. /https://www.historyextra.com/

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول