راهنما
1401/01/15
شهری در آلمان

کشور آلمان یکی از مدرن‌ترین کشورهای اروپا است که با تاریخی غنی و پر فراز و نشیب، از جاذبه‌های دیدنی بسیاری برخوردار است و  بسیاری از مردم از کشور آلمان به‌عنوان کشوری با مناظر طبیعی محصور کننده و بناهای شگفت‌انگیز یاد می‌کنند. اما نکته ای که کمتر کسی به آن توجه میکند این است که  علاوه بر جنبه گردشگری توریست کشور آلمان یکی از قطب های جذب دانشجو تبدیل گشته است و شهر  ینا یکی از مهمترین مراکز دانشجویی آلمان است.

 یک چهارم از جمعیت این شهر را دانشجویان را تشکیل داده اند و دانشگاه ینا با قدمت ۴۰۰ ساله که با نام دانشگاه فردریش شیلر (officially the Friedrich-Schiller University) یک مرکز تحقیقاتی عمومی است که در سال ۱۵۵۸ تاسیس شده و در میان قدیمی ترین دانشگاه های آلمان قرار دارد. نام این دانشگاه نیز از نام یکی از شاعران ملی آلمان برگرفته شده است. در این دانشگاه بسیار به سنت ها احترام گذاشته می شود. همچنین دانشگاه ینا در طول تاریخچه غنی خود به نام های مشهوری مانند گوته، هگل، فیشته، کارل زایس، دوبراینر و غیره افتخار می کند.

 در دانشگاه ینا (فردریش شیلر) بیش از ۱۸ هزار دانشجو از یک محیط آموزشی بی نظیر و شرایط زندگی ایده آل در این شهر لذت می برند. ینا را «شهر روشنایی» می نامند، چرا که این شهر چیزهایی بسیاری برای کشف کردن دارد. ینا همچنین به عنوان شهر علم و دانش شناخته می شود.

 این شهر با زیرساخت های مدرن نسبت به دیگر مناطق آلمان و  قرار گرفتن در دره سرسبز ساله، زیبایی های بسیار زیاد و خیره کننده ای دارد. و دانشجویان ینا نه تنها می توانند از تحصیل در دانشگاه مشهور و باسابقه آن بهره مند شوند، بلکه می توانند از زندگی در یک محیط زیبا با جاذبه های گردشگری متعدد نیز لذت ببرند. پارک زیبای ینا، مرکز تئاتر، سالن های سینما، مراکز خرید و تعداد زیادی کافه و رستوران در این شهر در کنار فرهنگ دانشجویی آن، ینا را به یک مقصد ایده آل رای دانشجویان بین المللی از سرتاسر جهان است

منبع: موسسه آرمان پارسیان

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول