راهنما
1401/01/15
رود اروپایی

فرانسه از کشورهای اروپایی است که پایتخت آن پاریس می باشد. فرهنگ فرانسه از نظر هنر، ادبیات و موسیقی بسیار غنی است.جغرافیای فرانسه بسیار مناسب است. که دلیل آب و هوای معتدل و رودهای زیادی است.

 فرانسه دارای رودخانه های زیادی است. که بعضی از آنها قابل کشتیرانی نیز هستند. که حمل و نقل بسیاری از کالاها توسط آن انجام می گیرد. که مهم ترین آنها رن، لوار، گارون و سن هستند.

رود سن  از پایتخت فرانسه، پاریس می گذرد. و بر روی آن ۳۲ تا پل احداث شده است. رودخانه سن از نزدیکی بوا دو ونسن در جنوب شرقی وارد پاریس شده و با عبور از سه جزیره کوچک «سنت لویی و ایل دولاسیتی»  در راه خروج، ایله دسینیه – راه پر و پیچ خم خود را تا شمال و جنوب ادامه می دهد. تپه­ های زنجیره ای که در شمال این رودخانه سربرآورده اند همچون کمربندی به طول ۳۵ کیلومتر دورتادور شهر کشیده شده است.

نوشته لاتین بر روی نشان های حکومتی عنوان می کند که: «پاریس از امواج این رودخانه تغذیه می کند، اما هرگز غرق نمی شود»، که تأکید می کند که پاریس در کناره های رودخانه سن متولد شده است

پاریس که در زمان تاسیس به دست رومی ها لوتسیا نام داشته در محل یک سکونتگاه گالیک پاریسی روی بزرگ ترین جزیره در رودخانه سن پایه گذاری شد، اما امروزه این سن است که از راه باریکی از دل این شهر می گذرد. سِن عریض ترین خیابان شهر است؛ روی این رودخانه  پل های زیادی ساخته شده، که بعضی از آنها دارای زیباترین نماها از شهر هستند.

همچنین این رودخانه آرام ترین شاهراه شهر بوده و روزانه خیل قایق های تجاری روی آن دیده می شوند و کشتی هایی از سرتاسر فرانسه روی آب های آن در رفت و آمد هستند. حالا عجیب است که بتوانید روزیی که ۷۰۰ کشتی جنگی وایکینک ها در قرن ۱۹ برای حمله به پاریس آمدند ، هزاران جسد شناور روی آب در سال ۲۷۵۱، قربانیان روز کشتار سن بارتولومئو، همه و همه که سن را به رودخانه خون تبدیل کردند را تصور کنید.

منبع: آژانس مسافرتی شمیران گشت 

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول