راهنما
1401/01/15
شهری در استان کرمان

در استان کرمان شهری با تمدنی نه هزار ساله واقع شده است که وقتی نامی از زلزله می‌آید همه ما یاد این شهر و آن روز کذایی از ذهنمان عبور می‌کند با این حال هنوز بعد از شهر کرمان به لحاظ تاریخی، فرهنگی و اقتصادی با اهمیت ترین شهر استان کرمان محسوب می‌شود همان‌طور که حدس می‌زنید این شهر بم نام دارد و می‌توان دو نقطة مقابل آب و هوا را در این منطقه تجربه کرد زیرا به دلیل آب و هوای خشک و کویری گرم‌ترین شهر ایران در تابستان و همین‌طور سردترین شهر ایران در زمستان و همچنین اختلاف دمای بین شب و روز نیز بسیار زیاد است.

از لحاظ مکانی شهر بم در فاصله ۱۹۵ کیلومتری از جنوب شرقی شهر کرمان از مرکز استان واقع شده است.

از گذشته‌های دور تا به امروز همواره شهر بم به صنعت نساجی و پرورش کرم ابریشم معروف بوده است و همراه با باغداری، کشاورزی، دامداری، قالی بافی پایه، خودرو سازی و ساخت قطعات خودرو پایه و اساس اقتصاد بم را تشکیل می‌دهند.

بهترین سوغاتی که از این شهر می‌توان تهیه کرد خرمای مشهور مضافتی، حنا، کماچ، سهن، کلمپه و قاووت هستند که طرف‌داران بسیاری نیز دارند.

 یکی از مناطق دیدنی بسیار مهم این شهر که می‌توان آن را در کنار دیوار چین قرار داد ارگ بم است که با عظمت و شکوه بسیار در دل این شهر جا خوش کرده است اما این تنها جای دیدنی بم نیست از جمله دیگر مراکز دیدنی مهم این شهر می توان تل آتشین دارستان، ده بکری، سه آبشار، شیرکوه، کارخانه حناسایی‌، روستای ییلاقی مَرغک و ... نام برد که هرساله پذیرای تعداد بسیاری از گردشگران ایرانی و خارجی از تمام نقاط جهان است.

 منبع: کجا رو/ تاریخچه بم/ جاذبه‌ها/ همشهری آنلاین

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول