راهنما
1401/01/15
رود شولوخف

میخائیل الکساندرویچ شولوخوف، یکی از مرموزترین نویسندگان است که برای حزب کمونیست داستان می نوشت. او برای رمان حماسی دُن آرام که به سرزمین مادری‌اش دن قزاق می‌پردازد، شهرت بین‌المللی به دست آورد که به شناخته شده ترین و جنجالی ترین رمان او در قرن بیستم تبدیل شد و همچنین شولوخف با نوشتن این اثر موفق به دست یابی جایزه نوبل ادبیات در سال ۱۹۶۵ شد.

میخائیل شولوخوف در ۲۴ مه ۱۹۰۵ در مزرعه ای نزدیک رودخانه دن قزاق روسیه به دنیا آمد. مادرش دهقان و پدرش از طبقات متوسط ​​جامعه بود. تحصیلات دبیرستان او با انقلاب روسیه و جنگ داخلی نیمه کاره رها شد و پس از آن در کنار انقلابیون دلاورانه جنگید و به ارتش سرخ پیوست. اما بعد از مدتی به مسکو مهاجرت کرد و در آنجا در "سمینارهای نویسندگان" شرکت نمود که نتیجه اش نوشتن و منتشر کردن آثار اولیه خود به نام های یک آزمون و نشان تولد شد اما به دلایلی مدت زیادی در مسکو دوام نیاورد و به زادگاهش بازگشت و بقیه عمر خود را در آنجا گذراند.

پس از آن در زادگاهش به نوشتن داستان های کوتاه ادامه داد که در سال ۱۹۲۸ با اولین قسمت از رمان حماسی او به نام دن آرام ظاهر شد داستانی پرشور و خشونت آمیز که عمیقاً ارتباط بین انسان و محیط فیزیکی او را به تصویر می کشد، این رمان به شهرتی جهانی دست یافت به گونه ای که به عنوان بزرگترین و پرخواننده ترین رمان حماسی ادبیات شوروی شناخته می شود. لازم به ذکر است که رمان دن آرام که اکثرا شولوخف را به نام این رمان می شناسند دوازده سال به طول انجامید تا تکمیل و نوشته شود.

این نویسنده پرآوازه اثار دیگری همچون آنها برای سرزمین پدریشان جنگیدند، زمین نوآباد، سرنوشت یک انسان، علم کین، کره اسب، جبهه جنوب دارد با اینکه آثار خیلی زیاد نیست اما به پرترجمه ترین آثار در جهان معروف هستند.

منبع: https://www.britannica.com/. / https://biography.yourdictionary.com/

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول