راهنما
1401/01/15
شهری در استان گیلان

گیلان همواره استانی پر از جاذبه‌های زیبا با طبیعت‌هایی بکر و وصف نکردی است به گونه‌ای که حتی با فکر کردن به آن همه سرسبزی و شادابی روح انسان غرق در آرامش می‌شود همچنین وجود جاذبه‌های تاریخی فراوان در این استان و پیشینه کهن و دیرین او آن را به یکی از مناطق توریستی مهم تبدیل کرده است. اَملش شهری در همسایگی دریا و کوهستان یکی از قدیمی ترین شهرهای گیلان و حتی ایران که سال های ممتد یا بهتر است بگوییم از زمان شاه‌عباس صفوی در سرزمین ما نفس می کشد.

شاید جالب باشد که بدانید فلسفه نام گذاری این شهر به چه علت بوده است باید بگوییم از آنجایی که رودخانه زیبای شلمان رود در این منطقه جا خوش کرده و بسیار راکد است نام املش را با توجه به ام که به معنی رود و لش که به معنی تنبل و راکد است به این شهر داده اند.

 اگر می خواهید جای تمام غم، غصه و خستگی خود را به یکباره به شور، هیجان و تحسین بدهید به این بهشت زمینی سفر کنید زیرا به یکباره  آب و هوای خوش، طبیعتی بکر، جنگل، کوهستان، دریا، سفر تاریخی به هزاره دوم و تمام زیبایی ها را با هم تجربه می کنید.

از مناطق دیدنی این شهر می توان آبشار سیاه تاش، تالاب زربیجار، ییلاق هلو دشت، ییلاق خصیل دشت، روستای بلوردکان، عمارت صوفی ها، قلعه شاه نشین املش و ... اشاره کرد.

این شهر شاداب و پر آوازه آدم را به خریدن سوغات های زیبایش برای خانواده و عزیزانمان ترقیب می کند از شهر املش می توان صنایع دستی دلبر نظیر نازک کاری و خراطی چوب، چادر شب بافی، دست بافت های پشمی، شال های گیلانی خوشگل و همچنین سوغاتی های خوردنی و با کیفیت نظیر گردو، فندق، گل گاو زبان، فرآورده های دامی، میوه و بسیاری چیز های دیگر به سوغات برد.

 منبع: سایت شهرداری املش/ کجارو/ الی گشت/ گردشگری گیلان/ علی بابا

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول