راهنما
1401/01/15
پایتخت کشور ایسلند

ایسلند یک جزیره خارق العاده که شاید یکی از زیباترین کشورهای روی زمین باشد بهشتی دیدنی از چشمه های آب گرم، یخچال های طبیعی، کوه ها، آبشارها، دریاچه ها، آتشفشان ها و مناظر زیبای آن همه و همه دلیلی برای سفر کردن بی اندازه مردم به این کشور و سواحل آن است. ایسلند در میان آمریکای شمالی و سرزمین اصلی اروپا واقع شده است و همچنین شمالی ترین پایتخت جهان ریکیاویک در این کشور قرار دارد.

ریکیاویک، که در دهه ۸۷۰ تأسیس شد، تا قرن ۱۸ به عنوان یک شهر کوچک و پایگاه تجاری باقی ماند اما در نهایت . در سال ۱۸۴۳، پایتخت پارلمان ایسلند شد و پیشرفت چشم گیری کرد. لازم به ذکر است که از هر سه ایسلندی دو نفر در ریکیاویک زندگی میکنند در واقع این شهر چیزی حدود دو سوم جمعیت ایسلند را در خود جای داده است.

نکته جالب این کشور تفاوت زیاد بین ساعات روز و شب در زمستان و تابستان است به طوری که در اواسط زمستان، تنها حدود چهار تا پنج ساعت روز است و مابقی در تاریکی و شب فرو می رود با این حال در تابستان تاریکی زیادی نخواهید دید.

آب و هوای ایسلند بسیار متغیر و بی ثبات است به گونه ای که می تواند در هر زمانی از سال به سرعت تغییر کند.

در ایسلند یازده درصد از کشور پوشیده از یخبندان است و همچنین ۲۰۰ آتشفشان را در خود جای داده است نکته قابل توجه این است که اگر گرمایش جهانی ادامه یابد، افزایش سطح آب و ذوب یخ ها می تواند برای ایسلند ویرانگر باشد.زبان رسمی آنها ایسلندی است اما از کلاس چهارم شروع به یادگیری زبان انگلیسی می کنند و بیشتر ایسلندی ها (مخصوصاً افراد جوان تر) انگلیسی مناسبی صحبت می کنند.

ایسلندی ها تبار اسکاندیناوی هستند و عموماً قدبلند، بلوند و پوست روشن هستند. از آنجایی که تنوع کمی در جمعیت آن ها  وجود دارد، محققان ژنتیک بیماری ها را در میان ایسلندی ها مورد مطالعه قرار داده اند. این مطالعات به یافتن درمان برای بسیاری از بیماری های ارثی کمک کرده است.در نهایت رنگ های موجود در پرچم ایسلند نشان دهنده سه عنصر تشکیل دهنده این جزیره هستند: قرمز برای آتش سوزی های آتشفشانی جزیره، سفید برای مزارع برفی و یخی جزیره و آبی برای اقیانوس اطراف است.

منبع: https://en.wikipedia.org/. / https://www.visiticeland.com/./ https://twitter.com/

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول