راهنما
1401/01/15
نوعی فیلم

فیلم‌های بلند ستون فقرات صنعت سینما هستند و سالانه میلیاردها دلار درآمد از این نوع فیلم برای سینما به جای خواهد ماند در سینما فیلم ها به چند گونه تقسیم میشوند از جمله داستانی، مستند، انیمیشن و ترکیبی که البته هر کدام از این ها به زیر گونه های دیگری نیز دسته بندی می شوند در سینما به فیلم های بلند که زمان آنها بیشتر از ۶۰ دقیقه برسد فیلم های داستانی می گویند. معمولا مردم با فیلم های داستانی و بلند سازگاری و علاقه ی بیشتری نسبت به فیلم های کوتاه نشان می دهند از

این رو فروش بیش از هر زمان دیگری است، زیرا مردم برای دیدن این فیلم ها با تعداد بی سابقه صف می کشند. خود فیلم های داستانی به چند نوع از جمله هیجان انگیز، وسترن، علمی- تخیلی، کمدی، عاشقانه، موزیکال، ترسناک، تاریخی، فانتزی، درام، متحرک، ماجراجویی، موزیکال، اکشن و ... تقسیم می شوند که گاهی ممکن است یک فیلم داستانی چند ژانر را همزمان در یک غالب داشته باشد.

اولین فیلم داستانی در تاریخ سینمای ایران فیلم بی نوایان بود که در سال ۱۹۰۹ به اکران در آمد. این فیلم بر اساس رمان فرانسوی به همین نام اثر ویکتور هوگو ساخته شده است و داستان زیباییست که با هر بار اقتباس رنگ تازه ای به خود می گیرد.

 همچنین اگر به سینما علاقمند باشید دور از انتظار است که نام فیلم معروفی همچون هری پاتر را بارها و بارها شنیده باشید این فیلم داستانی که در سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱ اکران شد با سرعت سرسام آوری به فروش رفت و با خود داستان هایی به همراه داشت که می تواند سالیان سال در اذهان باقی بماند.

همچنین دیگر فیلم های داستانی معروف سینمای جهان میتوان تایتانیک، سکوت بره ها، مهاجمان صندوق گمشده، پنجره پشتی، روزی روزگاری در غرب، کازابلانکا، جنگ ستارگان و هزاران فیلم دیگر اشاره کرد.

منبع: تاریخچه سینما /  ایرانیکا / https://www.popoptiq.com/ . حقوق نیوز

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول