راهنما
1401/01/20
از بازیکنان سابق تیم فوتبال چلسی

او شخصیتی شبیه به پل گاسکوئین داشت. و آن احساس درخشندگی و سرگرم‌کنندگی خاص خودش را داشت. همیشه لبخندی روی صورتش بود. شما چاره‌ای جز دوست داشتنش نداشتید. او یک نابغه غیر قابل پیش‌بینی بود. کارهایی می‌کرد که در سایر بازیکنان نمی‌دیدید. این موارد در آن زمان در فوتبال انگلیس نایاب بود.

جان فرانکو زولا متولد ۵ جولای سال ۱۹۶۶ بازیکن بازنشسته ایتالیایی است که در بین سالهای ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۳ برای باشگاه چلسی توپ زد. از او به عنوان یکی از بهترین ها در زدن ضربات آزاد یاد می شود و تکنیک برتر وی درکنار مهارت های فردی و دریبل باعث شد از او همواره  به عنوان یکی از بهترین های فوتبال جزیره یاد شود.

 او بازیکنی  بود که کارش را از دیه‌گو مارادونا اسطوره ای  در ناپولی یاد گرفته. و با این تیم در سال ۱۹۹۰ عنوان قهرمانی لیگ ایتالیا را بدست آورده است. زولا همواره از مارادونا به عنوان منبع الهام خود در فوتبال یاد کرده است. «زولا بعدها در مورد مارادونا گفت : من همه چیز را از دیه گو آموختم. همواره مراقب بودم که او چگونه ضربات آزاد را به صورت پیچش دار (کاددار) می زند تا بتوانم درست همانند او ضربات آزاد را بزنم.» بعد از ۴ فصل حضور در ناپولی، زولا راهی پارما شد. و ، بعد از سه فصل درخشش در این تیم، راهی لیگ برتر انگلیس چلسی شد.

 او 7 فصل رویایی با چلسی،  داشت  به عقیده ورزشی‌نویسان انگلیسی، او بهترین بازیکن تاریخ چلسی است. او در چلسی همیشه به دلیل دو قهرمانی جام حذفی، قهرمانی جام اتحادیه، جام در جام و سوپرکاپ اروپا مورد تمجید است.

سبک بازی او هرگز فراموش نخواهد شد. بازیکنی که مینتو افسانه ای راجبش می‌گوید: ”من افتخار می‌کنم که هم‌تیمی او بوده‌ام و بازی‌اش را دیده‌ام.”و تمام کسانی که بیرون و درون چلسی بازی او را تماشا کرده‌اند هم چنین حسی دارند.

منبع: نشریه دیجیتال هفت یک

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول