راهنما
1401/01/20
کشوری در قاره آفریقا

کشوری در قلب آفریقا وجود دارد که بسیار ناشناخته می باشد  و  به عموان دومین کشور بزرگ در قاره آفریقا نیز شناخته می شود. این کشور یازدهمین کشور بزرگ در جهان می باشد و به عنوان پر جمعیت ترین کشوری که زبان رسمی آن فرانسوی است شناخته می شود. کنگو کشوری که به عنوان غنی ترین کشورهای جهان از نظر منابع طبیعی شناخته می شود اما مردم آن از فقیرترین مردم جهان هستند.

برازاویل پایتخت و بزرگ ترین شهر جمهوری کنگو است. چیزی که باعث رونق این شهر شده است رودخانه پر آب آن می باشد، در این منطقه ۲ رودخانه پر آب در مقابل یکدیگر قرار می گیرند. کلیسای جامع سنت آن، قصر مردم، برج نابمبا، جنگل‌های بارانی

و … تعدادی از جاذبه های  دیگر این شهر هستند و در چند متری خارج این شهر آبشارهای «لیوینگ استون» قرار دارد جایی که رود Djoue به رود کنگو می رسد.

در شهر برازویل هم چنین  یک تالار شهر وجود داردکه در کنار رودخانه کنگو قرار دارد و معماری آن  شباهت های زیادی به معماری فرانسوی دارد. که خبر از دوران استعمار کنگو میدهد.

دیوسو یکی از شهرهای جمهوری کنگو است  که در این شهر چشم انداز دیدنی ای را در جایی بین روستا و ساحل قرار دارد باتصویری از  مناظری دره ای رنگارنگ با رنگ های درخشان زرد، صورتی و نارنجی.

در جمهوری کنگو  در منطقه کینشاسا "قصر مردم" که با معماری خاص خود  قرار گرفته که زمانی اقامتگاه تابستانی پادشاهان بوده اما در سال ۱۸۳۰ به اشغال ارتش فرانسه درآمد و بعدها محل حکومت دولت شد. بعد از استقلال کنگو اسم کاخ را کاخ مردم گذاشتند و کارهای دولتی و فرهنگی در آن انجام می شود.

وجود نیمی از گوریل های آفریقا در این سرزمین و جنگل های مملو از فیل ها و همین طور شامپانزه ها، جمهوری کنگو را به یکی از مکان های اکوتوریسم در آفریقا تبدیل کرده است. این کشور با داشتن سه پارک ملی زیبا و البته بکر و دست نخورده توریست ها و ماجراجویان زیادی را به سمت خود جذب کرده است از این رو به این سرزمین نقطه جذاب آفریقا نیز گفته می شود.

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول