راهنما
1401/01/20
از جزایر اندونزی

اندونزی بزرگ‌ترین مجمع‌الجزایر دنیا است. هیچ کشوری به اندازه اندونزی، جزیره ندارد. این جزایر در مسیری طولانی در مجاورت استوا قرار دارند. جزایر زیبای اندونزی، جذابیت‌های طبیعی فراوانی دارند. چشم‌اندازهای زیبای اقیانوسی در کنار تپه‌های پوشیده از پوشش گیاهی سرسبز و انبوه، حیات وحش منحصربه‌فرد و میراث فرهنگی متنوع و متفاوت تنها گوشه‌ای از جذابیت‌های این جزایر دیدنی است. مناظر پانوراما از شگفتی‌های طبیعت بکر، نقطه اشتراک همه این جزیره‌ها است.

 سوماترا، اندونزی که در حلقه آتش واقع در اقیانوس آرام قرار دارد، بزرگ ترین جزیره در کشور اندونزی محسوب می شود و همچنین ششمین جزیره ی بزرگ دنیاست و هیچ کس نمی تواند زیبایی آن را انکار کند، جایی که با آتشفشان های خارق العاده و جنگل های بارانی انبوه و دریایی خیره کننده پر شده است.

هر کسی تعریف خاصی از  ماجراجویی دارد، بعضی ها پریدن از یک ارتفاع بلند، بعضی ها غواصی در اعماق اقیانوس ها، بعضی ها رفتن به مکان های گردشگری ترسناک و بالاخره تعریف ها با هم فرق دارد. جنگل های سرسبز  سوماترا سرشار از موارد پرماجرای است. اورانگوتان هایی که در اعماق این منطقه زندگی می کنند تنها گوشه ای از زیبایی­ها و عجایب این جنگل اسرار امیز هستند.حیات وحش این جنگل به معنای واقعی کلمه؛ حیرت آور است.

 از دیگر جاهای دیدنی سوماترا دریاچه توبا واقع در Bukit Lawang که بر اثر انفجار یک ابر آتشفشان شکل گرفته است. که بزرگترین دریاچه آتشفشانی جهان است.

توبا یکی از عمیق‌ترین دریاچه‌های دنیاست که بیشتر شبیه به دریایی وسیع می‌ماند که با طبیعت بی‌انتها و بسیار زیبا از عجایب طبیعی اندونزی به شمار می‌آید. اطراف دریاچه را خط ساحلی با شیب زیاد که در بعضی جاها به دره ختم می‌شود احاطه کرده‌ است. در میان این دریاچه آبی رنگ، جزیره‌ای وجود دارد که وسعتش با سنگاپور برابری می‌کند. این جزیره در وسط دریاچه شما را در آرامش و زیبایی طبیعی خود غرق می‌کند. در شهر پانگوروران بخش غربی جزیره چشمه‌های آب گرم جوشیده‌اند

 مقبره پادشاه قبیله باتاک از مکان‌های تاریخی این جزیره حساب می‌شود که پادشاه سیدابوتار دین مسیحیت را برای اولین بار در حوزه حکومت خود رسمی اعلام کرد.

منبع: شرکت سفرهای علاءالدین/ روماکو

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول