راهنما
1401/01/20
پایتخت کشور پرو

این شهر ساحلی که پایتخت کشور پرو است در نزدیکی اقیانوس آرام قرار دارد.  و دارای شیب ملایمیست که در  بین دره ها و دامنه های کوهستانی واقع شده است.

لیما دارای  طبیعت بی نظیر و آب و هوای عالیست،  و به غیر از طبیعت سرسبز در این شهر جاذبه های تاریخی بسیاری هم وجود دارد. بزرگترین دانشگاه این کشور در شهر لیما قرار دارد، دانشکاه سن مارکوس در سال ۱۵۵۱ میلادی در شهر لیما به واسطه استعمار اسپانیایی‌ها افتتاح شد. این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه در سراسر قاره آمریکا به حساب می‌آید.

شهر باستانی خشتی هائوکا پوکلانا که توجه به فرهنگ لیما بین سال های ۳۰۰ تا ۷۰۰ بعد از میلاد و همچنین با میلیون ها آجر خشتی ساخته شده است. و هائوکا پوکلانا هرم بزرگی است که در میرافلورس قرار دارد.

 میدان آرماس که به عنوان میدان بزرگ نیز شناخته می شود، در قلب مرکز تاریخی شهر لیما قرار دارد و یکی از معدود بخش های قدیمی باقیمانده شهر است که حس استعمار گذشته این شهر را نشان می دهد. با اعطای جایزه میراث جهانی یونسکو در سال ۱۹۸۸، اهمیت تاریخی و فرهنگی این مورد از دیدنی های لیما ثابت شد. این نقطه محل بنیانگذاری شهر توسط فرانسیسکو پیزارو در سال ۱۵۳۵ بود. سرچشمه استعمار در وسط میدان قرار دارد، و اغلب ساختمان های مهم شهر لیما در اطراف آن قرار گرفته اند.

کاخ گوبیئرنو، محل اقامت رئیس جمهور پرو قسمت شمالی میدان قرار دارد و در قسمت جنوب شرقی، کلیسای جامع لیما که در واقع آرامگاه پیزارو و همچنین اولین کلیسای لیما بوده، قرار گرفته است. دیگر جاذبه های اطراف میدان شامل کاخ اسقف اعظم و ساختمان شهرداری لیما بوده که هر دوی این ساختمان ها به حکاکی های بدیع و بالکن های چوبی مزین شده اند.

 در شهر لیما ساختمان های مذهبی زیادی وجود دارند، اما صومعه سن فرانسیسکو یکی از بهترین آن هاست. این ساختمان که یکی از دیدنی های لیما بوده، آرامش عظیمی را در میان هیاهوی این شهر بوجود می آورد و اتاق های آن به خوبی معماری باروک را به نمایش می گذارند. محراب آن تذهیب شده و به عنوان یک اثر هنری مذهبی عمل می کند.

 از دیگر جاذبه‌های مهم شهر لیما می‌توان به موزه ملی باستان شناسی، موزه لارکو ، محله بارانکو، جنگل سنگی و منطقه تاریخی پاچاکاماک اشاره کرد.

منبع: شرکت سفرهای علاءالدین/سفیران مهر همگردی

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول