راهنما
1401/01/21
بازیگر فیلم شین

فیلم شین جنجالی‌ترین و بحث‌برانگیزترین فیلم آمریکایی پس از اکران در سینما بود. حسی که میلیون‌ها بازدیدکننده را به سینماها آورد این فیلم وسترن کلاسیک توانست ۶ جایزه اسکار و ده ها جایزه دیگر را از آن خود کند. بازیگران شین در موفقیت هرچه تمام فیلم نقش اساسی ایفا کردند از جمله ستاره‌ای چون «الن لاد» که بعد از ایفای نقش در این اثر بسیار موردتوجه قرار گرفت.

آلن وال بریج لاد جونیور در ۳ سپتامبر ۱۹۱۳ در آرکانزاس پا به دنیا گذاشت. او زندگی پرفراز و نشیب و سرشار از موانع را تجربه کرد و برای گذراندن روزمرگی و امید برای فردایی بهتر مجبور به هر کاری می‌شد همچنین در تعدادی از مشاغل عجیب و غریب از جمله کارمند پمپ بنزین، فروشنده هات‌داگ و نجات‌غریق مشغول به کار شد نقطه عطف زندگی‌اش وقتی بود که به‌عنوان بازیگر در نقش‌های کوچک یا نمایش‌های رادیویی و تولیدات تئاتر محلی مشغول به کار شد و کم‌کم پا به عرصه هنر گذاشت کارهای اولیه لاد عمدتاً شامل بخش‌های جزئی بود، مانند نقش یک گزارشگر در فیلم کلاسیک اورسن ولز که اولین فیلم او محسوب می‌شد هرچند چهره او را دوربین نشان نداد و بعدها در تعدادی فیلم با نقش‌های پرجنب‌وجوش و اکشن ایفای نقش کرد که مهمترین آنها بدون شک در کل زندگیش فیلم وسترن به نام شین بود که به او این فرصت را داد تا نقش یک شخصیت صادق را بازی کند که از احساسات متضاد ناراحت است. خاصیت مغناطیسی لاد و نمایش زیبای او از این شخصیت فیلم را به یک کلاسیک فوری تبدیل کرد. استقبال از فیلم به‌قدری مطلوب بود که لاد بلافاصله تبدیل به یک ستاره شد.

او بعد از موفقیتی که در فیلم شین کسب کرد هنوز به بازی در فیلم‌های دیگری ادامه داد اما در ۲۹ ژانویه ۱۹۶۴ به طور ناگهانی و غیرمنتظره در سن ۵۱ سالگی درگذشت و پزشکان علت مرگش را زیاده‌روی در مصرف بیش از حد مواد مخدر و الکل اعلام کردند.

الن لاد در طول دوران حرفه‌ای‌اش، به‌خاطر ظاهری زیبا و بلوند که جذابیت بی‌نظیری در فیلم‌هایش ایجاد می‌کرد او را برای همیشه در خاطره تماشاگران و میلیون‌ها طرف‌دار ستایش‌کننده‌اش در سراسر جهان نگه می‌دارد.

www.JADVALKATIBEH.com

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول